تاکید بر مبارزه با تروریسم در دیدار وزیر ارتباطات با نخست وزیر عراق

عراق,محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با سفر به کشور عراق به دیدار با مقامات عراقی پرداخت که در این مذاکرات بر گسترش روابط دو کشور در زمینه های مختلف و مبارزه با تروریسم تأکید شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات ایران با سفر به کشور عراق به دیدار مقامات عراقی رفت؛ در این سفر ابعاد مختلف همکاری ایران با کشور عراق با مقامات مختلف این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

واعظی در دیداری که با حیدر العبادی نخست وزیر عراق در بغداد داشت ضمن تأکید بر گسترش همکاری های دوجانبه میان کشور ایران و عراق بیان کرد: کشور ایران خواهان موفقیت دولت عراق است و همچنین در تلاش است تا در کلیه بخش ها بتواند به وظایف و تعهدات خود نسبت به این کشور عمل کند.

وی همچنین با اشاره به حضور گروه های تروریستی و افراطی و خشونت طلب در منطقه، گفت: حضور این گروه های جنایتکار در هر یک از کشورها خطرناک و در جهت بی ثباتی منطقه خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران افزود: ایران آمادگی همه جانبه را برای حمایت کامل از عراق در جنگ علیه تروریسم را دارد و ما می توانیم بر گسترش همکاری دوجانبه با عراق در همه زمینه ها از جمله ارتباطات و فناروی اطلاعات اقدامات لازم را انجام دهیم.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار عنوان کرد: منطقه با چالش های متعددی رو به رو است که از جمله آن خطر گروه (تکفیری - صهیونیستی) داعش است.

وی خاطر نشان کرد: عراق روابط بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد و ما تلاش داریم در راستای تحقق منافع دو کشور روابطمان را گسترش دهیم.

نخست وزیر عراق همچنین در این دیدار با استقبال از همکاری های ارتباطی و تکنولوژیک و انتفاع ملت های دو طرف گفت: این تلاش ها به خصوص ارایه خدمات مطلوب و مناسب به زائرین دو کشور بسیار مطلوب است و انشاالله با کمک ایران عقب ماندگی های دوران اشغال عراق جبران شود.

در ادامه دیدارهای متعدد وزیر ارتباطات ایران با مقامات عراقی، واعظی با ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق دیدار و گفت و گو کرد.

ابراهیم الجعفری در این دیدار درباره روابط دوجانبه با وزیر ایرانی صحبت کرد و از مواضع تهران در حمایت از عراق در جنگ با تروریسم قدردانی کرد.

ابراهیم الجعفری خاطرنشان کرد: کشور عراق آمادگی لازم را دارد تا برای گسترش روابط با کشورهای جهان بر اساس منافع مشترک اقدامات لازم را انجام دهد.

از سوی دیگر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری ااطلاعات ایران تأکید کرد: ایران از همه طرح هایی که در جهت تحقق ثبات و امنیت منطقه و جهان باشد، حمایت می کند.

لازم به ذکر است که در این سفر دکتر واعظی با همتای عراقی خود نیز دیدار و گفت و گو کرد که در این دیدار دو طرف بر همکاری های دوجانبه در حوزه ارتباطات تأکید داشتند.

حسن الراشد، وزیر ارتباطات عراق در این گفت و گو از شرکت های ایرانی برای حضور و فعالیت گسترده در عراق دعوت کرد و گفت: شرکت های جهانی و ایرانی فرصت بسیار خوبی برای رقابت در بازار ارتباطات عراق خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N1009491