سامانه پارلمان مجازی ایران رسما آغاز به کار کرد

سیاسی

سامانه پارلمان مجازی ایران با هدف شفافیت و ارتباط موثر میان آحاد جامعه و اطلاع‌رسانی نحوه بررسی و تصویب قوانین آغاز به کار کرد.

سامانه پارلمان مجازی ایران با هدف شفافیت و ارتباط موثر میان آحاد جامعه و اطلاع‌رسانی نحوه بررسی و تصویب قوانین آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، حجت‌الاسلام محمد حسین حسین‌زاده بحرینی با اعلام آغاز به کار رسمی فعالیت پارلمان مجازی ایران گفت: یکی از سوالاتی که همواره وجود داشته این است که در کشور ما تا به امروز هیچ ارتباط مستمر ، تعریف شده‌ و سیستماتیکی بین مجلس قانون گذاری یا سایر نهادهایی که به نوعی قانون‌گذار هستند با مردم وجود نداشته است.

وی افزود: این سامانه کاملا شبیه فعالیت مجلس شورای اسلامی طراحی شده است که افراد متخصص با عضویت در آن می‌توانند درخصوص کلیات و جزییات طرح‌ها و لوایح نظرات خود را ارائه دهند و اگر پیشنهاد یا تذکری دادند در این سامانه ثبت کنند، همچنین امکان ارتباط با نمایندگان دربخش نظرات نیز وجود دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس با تاکید بر این که پارلمان مجازی ایران در تلاش است تا ضعف ناشی از عدم ارتباط میان قانون گذاری و مردم را برطرف کند گفت: بخش‌هایی که در این سامانه طراحی شده است همانند نحوه کار مجلس بوده و افراد می‌توانند در تصویب یک قانون حتی تاثیرگذار باشند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد:‌ حجت‌الاسلام ابوترابی فرد ، احمدتوکلی ، حسین زاده بحرینی ، محمد حسین فرهنگی ، غلامرضا مصباحی مقدم از اعضای شورای سیاست‌گذاری این سامانه هستند و ما در تلاش هستیم که سایر نمایندگان نیز بتوانند هرچه سریعتر در این سامانه فعالیت خود را داشته باشند.

انتهای پیام

کد N1009206