اعضای کنگره آمریکا از اوباما خواستند برای پایان جنگ یمن وارد عمل شود

یمن

نمایندگان کنگره آمریکا از رئیس‌جمهوری این کشور خواستند تا برای پایان دادن به تجاوزات عربستان علیه یمن تمامی تلاشهای دیپلماتیک را به کار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ، 13 تن از نمایندگان کنگره آمریکا ضمن ابراز نگرانی نسبت به حضور این کشور در ائتلاف عربستان علیه یمن از باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا خواستند تا تمامی تلاش‌های دیپلماتیک را به منظور پایان دادن به بحران یمن از طریق راهکارهای مسالمت‌آمیز و برگزاری مذاکرات به کار گیرد.

این نمایندگان خطاب به اوباما اظهار داشتند که حضور آمریکا در تجاوزات عربستان علیه یمن از طریق ارائه کمک‌های اطلاعاتی و لجستیکی و مجهز کردن آن به تجهیزات نظامی موجب نگرانی این مسوولان نسبت به مسئولیت آمریکا در افزایش قربانیان این بمباران هوایی شده است.

نمایندگان کنگره آمریکا از اوباما خواستند تا برای پایان دادن به کشتار بیشتر غیرنظامیان یمن که موجب ایجاد تراژدی انسانی و کشتار بیش از 2100 تن تاکنون شده است، تلاش کند.

این نمایندگان همچنین با اشاره به گزارش عفو بین‌الملل مبنی بر کشته شدن 2100 تن از جمله 400 کودک در تجاوزات عربستان علیه یمن اظهار داشتند که باید تلاش‌هایی به منظور ایجاد راهکاری برای پایان دادن به درگیری‌ها از طریق گفت‌وگو و با حضور کشورهای عربی در این مذاکرات صورت گیرد.

اعضای کنگره آمریکا همچنین تاکید کردند که ملت یمن و نزدیکان آن‌ها در آمریکا از اعضای کنگره می‌خواهند که برای دستیابی به تمامی راه‌های ممکن که موجب برقراری صلح در یمن می‌شود، تلاش کنند.

انتهای پیام

کد N1008001