طی دو روز کاری و با حضور کشورهای عضو؛

نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی برگزار می‌شود

مجلس شوراي اسلامي,بین المجالس

نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی از دوشنبه هفته آینده طی دو روز کاری در تهران برگزار می‌شود.

نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی از دوشنبه هفته آینده طی دو روز کاری در تهران برگزار می‌شود.

به‌ گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، اولین نشست شورای اجرایی و نشست کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی( (APAطی دو روز، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (11 و 12 آبان ماه) در تهران به ریاست حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد برگزار می شود.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است که در این نشست، پیش‌نویس دستور کار مجمع عمومی مجالس آسیایی که در آذرماه سال جاری در کشور کامبوج برگزار می شود، تدوین شود.

همچنین قطعنامه‌های پشنهادی اعضای مجمع در نشست شورای اجرایی تصویب اولیه شده و در اجلاس آینده کامبوج به تصویب نهایی می‌رسد، از طرف دیگر در نشست کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی، قطعنامه‌های پیشنهادی اعضا در حوزه فرهنگی و اجتماعی قاره آسیا بحث و بررسی می شود.

مجمع مجالس آسیایی نهادی است متشکل از ۴۱ پارلمان آسیایی که با هدف هماهنگی فعالیت های مجالس برای تقویت آزادی و برابری، عدالت و رفاه اجتماعی، امنیت و ثبات، صلح و دوستی و همگرایی در آسیا در ۲۳ آبان ۱۳۸۷ در تهران تأسیس شد.

وظیفه اصلی این مجمع تقویت دیپلماسی پارلمانی و اعتلای نقش مجالس در تصمیم سازی های عمده در سطح قاره آسیاست که با توجه به تعدد کشورها و تنوع فرهنگ‌ها واجد اهمیت بسیاری است تا در اموری که مبتلا به کشورهای آسیایی است زمینه های تشکیل قوانین مشترک یا مشابه فراهم شود .

انتهای پیام

کد N1006989