درخواست مقتدا صدر از شاه سعودی: به امیر کویت تأسی جویید که به شیعیان می‌گوید شما خانواده من هستید

ایرنا نوشت: رهبر جریان صدر در عراق از رژیم سعودی خواست حکم اعدام شیخ نمر النمر را لغو کند وی همچنین از شاه سعودی خواست تا به امیر کویت تأسی جوید که به شیعیان می گوید شما خانواده من هستید .

به گزارش پایگاه اینترنتی سومریه نیوز، مقتدی صدر گفت: تایید حکم اعدام النمر باعث شعله ور شدن آتش فتنه انگیزی و اختلافات طائفه ای می شود.

صدر همچنین از عربستان خواست تا مساجدی را که فتوا به قتل شیعه می دهند، ببندد.
صدر افزود: تایید حکم اعدام النمر باعث تقویت اندیشه های تندرو تروریستی می شود که دشمن پیروان اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) است و کشتن آنها را جایز می داند.

وی اظهار داشت: انفجار دوشنبه گذشته در مسجد شیعیان اسماعیلیه در استان نجران عربستان را می توان تاثیر گرفته از این امر دانست.

مقتدی صدر از شاه سعودی خواست تا به امیر کویت تأسی جوید که به شیعیان می گوید شما خانواده من هستید .
رهبر جریان صدر در عراق در ادامه این سوال را مطرح کرد که ' عربستان چه زمان می خواهد به مهم ترین بازیگر در ایجاد وحدت اسلامی تبدیل شود.'
صدر تاکید کرد: فتنه انگیزی به سود هیچکس نیست مگر استعمار ستمکار.

دادگاه عالی و دادگاه استیناف در عربستان در 25 اکتبر 2015 حکم اعدام صادر شده در مورد روحانی مخالف شیخ نمر باقر النمر را پس از سه سال بازداشت و محاکمه وی را به تصویب رساند.

شایان ذکر است بیدادگاه سعودی در سال گذشته حکم اعدام شیخ النمر را به اتهام سرپیچی در برابر اوامر ولی امر (یعنی شاه عربستان) به اعدام محکوم کرد که این حکم با موجی از نارضایتی و محکومیت در سراسر جهان روبرو شد.
شیخ نمر باقر النمر در ژوئیه 2012 بازداشت شد.

52261

کد N1006932