منتجب نیا:کسانی که به مسئولان کشور توهین می کنند نادانند و عده ای هم منافعی دارند

ایرنا به نقل از قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی نوشت: افراطیون از امام(ره) ضربه خوردند و الان نیز به دنبال انتقام گرفتن از ایشان و بیت ایشان هستند و تا تصفیه حساب نکنند دست برنمی دارند.

حجت الاسلام رسول منتجب نیا سه شنبه شب در جلسه شورای هماهنگی تشکل ها و فعالان خط امام(ره) شهرستان ری، افزود: افراطیون دم از ایمان، دین، عاشورا و انقلابی بودن می زنند اما حاضر نیستند که مردم یک آب گوارا بنوشند و یا لبخندی بر لبشان نقش ببندد.

وی افزود: افراطیون کار را به جایی رسانده اند که در حرم امام(ره) به نوه ایشان جسارت و توهین می کنند و عده ای جاهل هم دنباله رو آنان شده اند.
منتجب نیا با بیان اینکه مردم در یک انتخابات آزاد به حجت الاسلام روحانی رای داده و او را خواستند،افزود: در بیت رهبری به رییس جمهوری و رییس مجلس به خاطر این که بر خلاف میل آنان عمل کرده است توهین و جسارت می کنند و این ناشی از جهل و نادانی این افراد است و البته عده ای از آنان نیز منافعی دارند.
منتجب نیا با بیان این که مهمترین هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا جهل زدایی بود، تعصب، خرافه گرایی، انحرافات اخلاقی، افراط و تفریط، غلو و اغراق و چاپلوسی و تملق را از مظاهر جهل و نادانی ذکر کرد.
به گفته وی، وقتی عزاداری برای امام حسین(ع) توام با بصیرت نباشد انواع مفاسد بروز می کند و عده ای شیاد و سودجو نیز از جهل مردم و عامه استفاده کرده و منافع خود را با ظاهر فریبنده و دینی پی جویی می کنند.
منتجب نیا گفت: حضرت امام خمینی(ره) بیشترین گلایه را از تعصب خشک داشتند و امروز همه می بینیم که این تعصب بزرگترین خطر است و نتیجه آن اسلام طالبانی و داعشی شده است که ناشی از افراط، تفریط و جهل مذهبی است.
وی گفت: مکتب امام حسین(ع) مکتب بصیرت و بینش بود و ایشان هدف اصلی خود را افزایش آگاهی آحاد جامعه عنوان کرد و اگر بصیرت و بینش خود را افزایش ندهیم و به عزاداری صرف اکتفا کنیم دچار تحریف هایی از دین می شویم که فرسنگ ها با دین اصیل فاصله دارد.
منتجب نیا گفت: اگر دینداری توام با آگاهی و شناخت نباشد یک شگرد منافقانه افراد را فریب داده و از مسیر اصلی دور می کند همانطور که بارها این اتفاق در تاریخ اسلام افتاد و لطمه های جبران ناپذیری به دین اسلام و مذهب شیعه زد.
وی گفت: امام حسین(ع) در قیام خود از همه ابزارهای ممکن و در اختیار از جمله خطابه، نامه نگاری، وصیت نامه نویسی، برگزاری جلسات حضوری و سخنرانی برای افزایش بینش، آگاهی و معرفت مردم استفاده کرد و تلاش کرد با ارائه مباحث منطقی و مستدل دلهای خفته را بیدار کرده و تکان دهد.
منتجب نیا با بیان اینکه منطق امام حسین(ع) مبتنی بر قرآن بود افزود: ایشان پس از ناامید شدن از پذیرش منطق قرآن از سوی ظالمان تلاش کرد با طفل شیرخوار خود وجدان خفته یزیدیان را تحریک کند و تا مرحله شهادت عزیزترین فرزندان، یاران و اصحابش نیز پیش رفت تا شاید شخصی را هدایت کرده و نجات دهد.

 

17302

کد N1006532