علم الهدی: مذاکره و دیپلماسی بستر نفوذ است/ به دشمن که نمی‌شود بگوییم نفوذ نکن

سید احمد علم الهدی

ایسنا نوشت: امام جمعه مشهد گفت: مذاکره، جنگ و دیپلماسی هر کدام می‌توانند بستر نفوذ دشمن با هدف ریشه کن کردن اسلام و نظام باشند.

آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم وداع با شهدای مدافع حرم (تجدید بیعت با شهدا) که شب گذشته در مسجد حضرت مهدی (عج) دانشگاه آزاد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: دشمن در واقع به دنبال آن است که جریان استکبارستیزی را از این طریق از بین ببرد.

‌امام جمعه مشهد ادامه داد: دشمن با هر بستر و امکانی می‌خواهد نفوذ کند، به دشمن که نمی‌شود بگوییم نفوذ نکن، بلکه این ما هستیم که باید در برابر دشمن نفوذ ناپذیر باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر‌نشان کرد: عاشورا و کربلا بایستی به عنوان یک جریان خط ساز و اصیل آموزشی در پیچیدگی بحران‌های سیاسی و اجتماعی برای ما آموزنده باشند، این در حالی است که معمولا در مقام آموزش اصول انقلابی، سیاسی کربلا حوادث عاشورا مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اما مهم این است که بدانیم بعضی از موقعیت‌ها و فرمایشات سید‌الشهدا (ع) در جریان پیش آمده در عرصه شهادت نمی‌تواند آن نقش آموزشی را برای ما ایفا کند که جریان اسارت اهل بیت (ع) برای ما ایفا می‌کند.

علم الهدی تصریح کرد: آن چه امروز به عنوان رهنمود حکیمانه و خاص مقام معظم رهبری مورد توجه جوامع سیاسی و جریانات مختلف فکری قرار گرفته و به عنوان هشدار و خطر مورد تامل است، مساله نفوذ دشمن و استکبار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر بخواهیم در واقعه عاشورا یک جریانی را به عنوان تابلوی شفاف که به ما آموزش بصری نفوذ ناپذیری بدهد را مورد توجه قرار دهیم، جریانی است که امروز در کربلا آغاز شد و تا ۴۰ روز ادامه داد.

‌وی خاطرنشان کرد: مقاومت اهل بیت (ع) در برابر جریان بنی امیه و ابن زیاد دشمن را به طرز شگفت آوری غافلگیر کرد.

علم الهدی با اشاره به اینکه «بنی امیه حساب شده برای اسارت اهل بیت (ع) برنامه‌ریزی کرد»، یادآور شد: آنان از اسارت اهل بیت (ع)به دنبال آن بودند که در راستای منویات خودشان از آن استفاده کنند در مقابل، حرکت سید الشهدا (ع) نیز بدون برنامه‌ریزی و انفعالی نبود.

امام جمعه مشهد معتقد است: بنی امیه (ع) از اسارت اهل بیت (ع) سقوط صلابت و عظمت پیغمبر(ص) را دنبال می‌کرد تا عظمت بنی امیه را در چشم همگان جلوه‌گر کند و تصور می‌کردند با این کار مشکل‌شان حل شدنی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه «برخورد اهل بیت (ع) با دشمن برخورد ابتکاری و عدم نفوذناپذیری بود»، تصریح کرد: دشمنان بعد از کشتن خاندان اهل بیت (ع) پشیمان بودند، چرا که مقاومت و ایستادگی اهل بیت (ع) دشمن را تحقیر و خوار و برنامه آنان را نقش بر آب کرد.

وی با اشاره به اینکه « مساله قیام امام حسین (ع) برای ما به خوبی تببین نشده است»، یادآور شد: خیلی از مسائل در کتاب و مقاتل نیامده اما آن چه عیان است مساله نفوذناپذیری و عدم برخورد انفعالی اهل بیت (ع) در برابر دشمنان است.

17213

کد N1004456