وزیر کشور: پدافند غیرعامل زمینه‌ساز توسعه متوازن و پایدار است

وزير کشور,پدافند غيرعامل,عبدالرضا رحماني فضلي,وزارت کشور

وزیر کشور در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل تاکید کرد که پدافند غیرعامل یکی از ساده‌ترین راه‌ها، کم‌هزینه‌ترین شیوه‌ها و صلح آمیزترین روش‌های دفاع یک دولت و ملت در مقابل دشمنان خود است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به شرح زیر است:

پدافند غیرعامل به عنوان یکی از ساده‌ترین راه‌ها، کم هزینه ترین شیوه‌ها و صلح آمیزترین روش‌های دفاع یک دولت و ملت در مقابل دشمنان خود؛ از جمله مهمترین عوامل اقتدار و توفیق دولت‌ها در حفظ و گسترش امنیت ملی و زمینه ساز توسعه متوازن و پایدار و عامل دستیابی به رفاه و توسعه همه جانبه است.

این امر بخصوص در دورانی که دولت‌های استکباری مستمراً در حال فتنه و دسیسه علیه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت ژئوپولیتیکی بسیار حساس و داشتن نظام منحصر بفرد مردم‌سالاری دینی و به طبع آن وجود دشمن می‌باشد از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

پدافند غیر عامل مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می‌گردد. اندیشه و تامل در این تعریف نشان‌دهنده ارتباط ناگسستنی بین الزامات پدافند غیرعامل و امنیت ملی و داخلی کشور است. به عبارت بهتر هرگونه پیشرفت و توفیق در اجرای الزامات پدافند غیرعامل به معنای استحکام مبانی اقتدار حاکمیتی و امنیت ملی است. کشور عزیزمان ایران اسلامی به عنوان مهمترین کشور اثرگذار در منطقه پرالتهاب غرب آسیا که از یک سو دارای تاثیر بالا در عرصه بین‌الملل می‌باشد و از سوی دیگر آرمانگرایی و پی‌ریزی جامعه اسلامی را دنبال می‌نماید، نیازمند برنامه‌ریزی منسجم، گسترده و مطلوب در حوزه پدافند غیر عامل می باشد.

نگاه بلند و عمیق رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و فرمایشات معظم له مبنی بر اینکه «پدافند غیرعامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است، ازدرون ما را مصون می کند. پدافند غیرعامل یک اصل خواهد بود، برای همیشه نه برای یک مقطع خاص» ؛ حاکی از نقش، اهمیت و جایگاه این مقوله در مصون سازی و فراهم نمودن بسترهای امن توسعه پایدار است.

درآستانه فرارسیدن روز پدافند غیرعامل و بزرگداشت هفته آن این احساس نیاز وجود دارد که با تبیین ابعاد مختلف این راهبرد اساسی، اهمیت فرهنگ سازی ونهادینه شدن پدافند غیرعامل درجامعه مورد تاکید بیشتری واقع شود و برای توفیق در آن سیاست‌گذاری و برنامه ریزی منسجم تمهید گردد. در این راستا وزارت کشور به عنوان مسئول پیشبرد سیاست‌های حاکمیتی نظام در اقصا نقاط کشور و همچنین عضویت در کمیته دائمی پدافند غیرعامل تمام مساعی خود را بکار گرفته و خواهد گرفت.

در پایان با گرامیداشت روز و هفته پدافند غیرعامل لازم می‌دانم ضمن تکریم و ارج نهادن به همه تلاش‌ها واقدامات صورت گرفته از سوی نهادهای مرتبط با موضوع ازجمله سازمان پدافند غیرعامل کشور، از تلاشگران این عرصه خصوصاً همکاران حوزه پدافند غیرعامل در ستاد وزارت کشور و استانداریهای سراسر کشور تشکر و قدردانی نمایم.

در این ایام سرشار از نور و صفای حماسه حسینی، توفیق همگان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) و تحت هدایت های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله العالی »از خداوند متعال مسئلت دارم.

انتهای پیام

کد N1003971