انهدام ناو عربستان در حمله موشکی ارتش و انصارالله در سواحل یمن

یمن

منابع نظامی یمن اعلام کردند که ارتش یمن و کمیته‌های مردمی یکی از ناوهای ائتلاف متجاوز سعودی را در سواحل یمن در "المخا" هدف قرار دادند که منجر به انهدام این ناو شد.

منابع نظامی یمن اعلام کردند که ارتش یمن و کمیته‌های مردمی یکی از ناوهای ائتلاف متجاوز سعودی را در سواحل یمن در "المخا" هدف قرار دادند که منجر به انهدام این ناو شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یمن (سبأ)، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه حملات خود علیه ائتلاف متجاوز عربی تحت رهبری عربستان یک ناو این ائتلاف را مقابل سواحل یمن در شهر المخا هدف قرار دادند که منجر به منهدم شدن کامل این ناو و غرق شدن در دریا شد.

به گفته منابع یمنی، این ناو در حال بمباران روستاها و شهرهای ساحلی یمن بود و عملیات منحصر به فرد ارتش و کمیته‌های مردمی نشاندهنده توانایی آنها برای مقابله با دشمن متجاوز است.

این ناو سومین ناوی بود که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن آن را منهدم کردند.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به حملات خود علیه مردم یمن ادامه می‌دهند؛ حملاتی که در جریان آن هزاران یمنی بیگناه شهید و زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، خالد بحاح، نخست وزیر مستعفی یمن در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی اعلام کرد: برنامه‌های "آزاد سازی" تعز آماده است و به زودی از تمامی محورها آزاد خواهد شد."

وی درباره موعد بازگشت دولت مستعفی به عدن گفت: "ما در عدن، حضرموت، مأرب، المهرة، لحج، الضالع و دیگر شهرها حضور داریم و وزرا به تدریج به یمن باز خواهند گشت. دولت نیز به زودی به مناطق آزاد شده باز می‌گردد."

بحاج درباره به تاخیر افتادن مذاکرات صلح یمن گفت: عبدربه منصور هادی، (رئیس جمهور مستعفی یمن) با شرکت در مذاکرات موافقت کرد. به زودی کمیته مقدماتی برای مذاکرات تشکیل خواهد شد.

وی اعلام کرد که هنوز مکان و زمان مذاکرات مشخص نشده است.

اخیرا منابعی در سازمان ملل اعلام کردند که دور بعدی مذاکرات طرف‌های یمنی احتمالا اواسط نوامبر در مسقط برگزار می‌شود.

خالد بحاح گفت: ما به حوثی‌ها و علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن اعتماد نداریم اما با این حال در مذاکرات صلح شرکت خواهیم کرد چرا که این گزینه‌ها در یمن است.

انتهای پیام

کد N1003812