رئیس سازمان اوقاف:

حماسه عاشورا برای مردم ایران الگوست

محرم,سازمان اوقاف,عاشورا

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مردم ایران در مقابله با ظلم و ستم، حماسه عاشورای حسینی را الگوی خویش قرار داده‌اند.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مردم ایران در مقابله با ظلم و ستم، حماسه عاشورای حسینی را الگوی خویش قرار داده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در مراسم سوگواره بصیرت عاشورائی که در حسینیه حرم مطهر آقا سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) آستانه اشرفیه برگزار شد، تصریح کرد: دشمنان قصد دارند روحیه شهادت‌طلبی و شهامت را از ملت ما بگیرند و از بین ببرند.

وی ادامه داد: مردم ما با پیروی از فرهنگ عاشورا و ولایت فقیه، 36 سال از آرمان‌های انقلاب اسلامی پاسداری کردند و در این راه، شهدای بسیاری تقدیم کردند.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه یادآور شد: فرهنگ جهاد و شهادت و قیام در مقابل ظلم، هیچگاه نباید در جامعه اسلامی کمرنگ شود.

وی با تاکید بر این‌که «باید با بصیرت و آگاهی از امام زمان خود پیروی کنیم» افزود: برای حفظ نهضت حضرت امام حسین (ع) باید در مقابل شمر و یزیدیان زمان بایستیم و از اسلام پاسداری کنیم.

محمدی پیروی از رهبر و امام زمان را از ویژگی‌های بارز حضرت عباس (ع) عنوان کرد و گفت: حضرت قمر بنی هاشم با پیروی از امام حسین (ع) در راه حق، قدم برداشت و به شهادت رسید.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مذاکرات هسته‌ای اشاره و اضافه کرد: مقام معظم رهبری با درایت، در خصوص مذاکرت هسته‌ای هشدارهای لازم را داده‌اند.

وی مسیر ترسیم شده در مذاکرات هسته‌ای از سوی مقام معظم رهبری را راهی صحیح ذکر و خاطرنشان کرد: باید همواره با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در این خصوص هوشیار باشیم.

محمدی به جنایات صورت گرفته در سوریه، یمن، عراق و فلسطین اشاره و بیان کرد: نباید به دشمن اعتماد کنیم.

انتهای پیام

کد N1002304