عاشورا در بحرین

بحرين,عاشورا

در عاشورای حسینی شهرها و روستاهای بحرین با حضور دوستداران حسین(ع) غرق در عزا و ماتم بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از شبکه المنار، پیش از آنکه در این روز، هیات‌های عزاداری برای برگزاری مراسم وارد خیابان‌ها شوند، مردم شیعه بحرین با حضور در خیابان‌های منامه سالروز واقعه عاشورا را گرامی‌ داشتند.

در این مراسم هم‌چنین مردم منامه در حالی که عکس‌ها و پوسترهای بزرگی از شیخ علی سلمان و شیخ عیسی قاسم را در دست داشتند، پلاکاردهایی را نیز با خود حمل می کردند که به روی آن نوشته شده بود: "هیهات منا الذلة".

روز گذشته نیز خانواده‌های شهدای 14 فوریه در قالب دسته‌های عزاداری در منامه شهادت امام حسین(ع) را گرامی داشتند. آنها لباس‌های سفید بلندی بر تن داشتند که عکسها و اسامی شهدای‌شان به همراه عباراتی هم‌چون "جانم فدای وطنم" بر روی آن چاپ شده بود.

در مراسم شب دهم محرم نیز شیخ محمود العالی، از روحانیون شیعه بحرین در سخنانی بعد از نماز حمله به نمادهای عاشورایی را از سوی افراد منتسب به دستگاه‌های امنیتی محکوم کرد و آن را اقدامی در راستای سیاست انتقام‌جویی سیاسی و تحریک احساسات توصیف کرد.

وی در ادامه از وزارتخانه ذی‌ربط خواست تا رفتارها و اقدامات این گونه دستگاه‌ها را متوقف و متجاوزان به نمادهای عاشورایی را محاکمه کند.

انتهای پیام

کد N1001804