۰
امیرعبداللهیان:

تهران، اقدامات مسکو در سوریه را مثبت می داند

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سوريه,ایران و روسیه

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ضروری‌ترین اقدام در قبال سوریه را کنترل مرزهای همسایگان و مبارزه واقعی با تروریسم به موازات پیگیری روند سیاسی دانست.

به گزارش خبرگزاری داشجویان ایران ( ایسنا )حسین امیرعبداللهیان در واکنش به نشست وزرای امور خارجه آمریکا، روسیه، عربستان و ترکیه در وین درباره سوریه تأکید کرد: اکنون همه باید به تقویت روند سیاسی در سوریه کمک کنند و در نهایت مردم این کشور هستند که برای کشورشان تصمیم می‌گیرند.

وی گفت: برخی طرف‌هایی که تاکنون با تقویت تروریست‌ها نقش منفی در سوریه ایفا کرده‌اند اکنون باید صرفا به نقش سازنده در سوریه بیندیشند.

امیرعبداللهیان افزود: تهران از تلاش های سازمان ملل متحد حمایت می کند و اقدامات مسکو در مبارزه با تروریسم در سوریه را مثبت می داند و ضمن رایزنی با اتحادیه اروپا و منطقه، بر ضرورت تمرکز بر راهکارهای سیاسی واقع بینانه در سوریه تاکید دارد.

معاون وزیر امور خارجه در واکنش به ادامه تجاوزات عربستان به مردم مظلوم یمن ، نیز تاکید کرد: زمان تجاوز علیه مردم مظلوم این کشور به پایان رسیده است و پیوستن خارطوم به ائتلاف سعودی علیه یمن برای سودان هیچ نفعی نخواهد داشت.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.