امیرعبداللهیان:

تهران، اقدامات مسکو در سوریه را مثبت می داند

سوريه,ایران و روسیه

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ضروری‌ترین اقدام در قبال سوریه را کنترل مرزهای همسایگان و مبارزه واقعی با تروریسم به موازات پیگیری روند سیاسی دانست.

به گزارش خبرگزاری داشجویان ایران ( ایسنا )حسین امیرعبداللهیان در واکنش به نشست وزرای امور خارجه آمریکا، روسیه، عربستان و ترکیه در وین درباره سوریه تأکید کرد: اکنون همه باید به تقویت روند سیاسی در سوریه کمک کنند و در نهایت مردم این کشور هستند که برای کشورشان تصمیم می‌گیرند.

وی گفت: برخی طرف‌هایی که تاکنون با تقویت تروریست‌ها نقش منفی در سوریه ایفا کرده‌اند اکنون باید صرفا به نقش سازنده در سوریه بیندیشند.

امیرعبداللهیان افزود: تهران از تلاش های سازمان ملل متحد حمایت می کند و اقدامات مسکو در مبارزه با تروریسم در سوریه را مثبت می داند و ضمن رایزنی با اتحادیه اروپا و منطقه، بر ضرورت تمرکز بر راهکارهای سیاسی واقع بینانه در سوریه تاکید دارد.

معاون وزیر امور خارجه در واکنش به ادامه تجاوزات عربستان به مردم مظلوم یمن ، نیز تاکید کرد: زمان تجاوز علیه مردم مظلوم این کشور به پایان رسیده است و پیوستن خارطوم به ائتلاف سعودی علیه یمن برای سودان هیچ نفعی نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N1001276