۰

دو دیپلمات چینی در فیلیپین به ضرب گلوله کشته شدند

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

پلیس فیلیپین اعلام کرد: سرکنسول چین در دومین شهر بزرگ فیلیپین زخمی شده و دو تن از کارمندانش در جریان حمله مسلحانه در یکی از رستوران‌ها کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، میلبن مایور، سخنگوی پلیس ملی فیلیپین گفت: دو تبعه چینی دیگر نیز از جمله یکی از مقامات کنسولگری چین و همسرش در این رستوران حضور داشتند و به خاطر گمانه زنی‌ها در خصوص دست داشتن در این تیراندازی بازداشت شدند.

وی افزود: افسران پلیس در صحنه قتل یک کلت نیمه خودکار و سه پوکه فشنگ کشف کردند.

پلیس گفت: این حمله حدود ساعت 13:30 در رستوران لایت هاوس در استان سیبو مهمترین منطقه تجاری در مرکز فیلیپین و دومین شهر بزرگ این کشور رخ داد. کارکنان این رستوران گفتند گروهی 9 نفره در یکی از اتاق‌های خصوصی برای جشن تولد سانگ رانگ هوآ، سرکنسول چین جمع شده بودند.

یکی از این کارکنان گفت: در موقع حمله من پشت صندوق نشسته بودم و هنگامی که تیراندازی شروع شد به زیر میز رفته و گوش‌هایم را گرفتم.

وی افزود: رزرو میز کمی پیش از جمع شدن این گروه برای صرف نهار در رستوران و جشن گرفتن تولد سرکنسول چین صورت گرفته بود.

تام باناس، رئیس پلیس منطقه‌ای گفت: سانگ رانگ هوآ از ناحیه گردن مضروب شده اما جراحت‌هایش آنقدر جدی نیست و شرایط وی در بیمارستان با ثبات است.

پلیس هویت افراد کشته شده را سانگ شانگ، معاون سرکنسول چین و هوئی لی، یکی از مقامات بخش مالی اعلام کرده است.

باناس گفت:‌این زن و شوهر بدون هیچ مقاومتی بازداشت شدند. آنها فورا با پلیس همکاری نکرده و در نتیجه جزئیات این تیراندازی و انگیزه‌های آن هنوز نامشخص است.

وی افزود: آنها مدعی هستند که نمی‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

سفارت چین در فیلیپین اعلام کرد: هنوز در حال جمع آوری اسناد و شواهد است و اطلاعات را پس از تکمیل به روز رسانی خواهد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه فیلیپین نیز گفت: از آنجایی که مقامات در حال بررسی این رویداد هستند نمی‌تواند هیچ اظهار نظری بکند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.