امیرعبداللهیان در دیدار باوزیر خارجه انگلیس:

انگلیسی‌ها واقعیات میدانی غرب آسیا را درک کنند

سیاسی

معاون عربی آفریقای وزیر خارجه کشورمان تأکید کرد:، اگر انگلیسی‌ها واقعیات صحنه را در منطقه خاورمیانه درک کنند، می‌توان به دستیابی به منطقه ای امن و با ثبات‌تر امیدوار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزارت خارجه ایران در دیدار با فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس گفت: اگر انگلیسی ها واقعیات صحنه را درک کنند، می‌توان به خاورمیانه‌ای امن‌تر و با ثبات‌تر دست یافت.

امیرعبداللهیان امروز پس از دیدار با وزیر خارجه انگلیس که در پشت درهای بسته صورت گرفت، تصریح کرد: آقای هاموند در این دیدار طولانی و مفصل، دعوت قبلی اش را از آقای ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور سفر به لندن و پیگیری گفتگوهای پیشین، تکرار کرد.

وی گفت: در این دیدار، به طور مشخص درباره بحران های جاری در سوریه، یمن و بحرین گفتگوهای صریح، شفاف و در عین حال دیپلماتیک صورت گرفت.

معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: همان گونه که در دیدار با وزیر خارجه انگلیس گفته شد، اگر انگلیسی‌ها واقعیات صحنه را در منطقه خاورمیانه درک کنند، می‌توان به دستیابی به منطقه ای امن و با ثبات‌تر امیدوار شد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: درباره تمرکز تلاش‌ها برای حصول به راه حل‌های سیاسی، اتفاق نظر داریم، اما درباره سازوکارهای برون رفت از بحران های منطقه تفاوت دیدگاه داریم.

وی پیش از دیدار با هاموند وزیر خارجه انگلیس، با توبیاس الوود همتای انگلیسی خود درباره روابط دو جانبه و موضوعات منطقه ای، به تبادل نظر پرداخت.

به گفته امیر عبداللهیان، تسهیل در ارائه خدمات کنسولی به شهروندان دو کشور و رفع شماری از موانع موجود، به رغم بازگشایی سفارت خانه های دو کشور در ابتدای شهریورماه امسال، از موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان، در پی سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران و به دعوت مقامات انگلیسی، شامگاه دوشنبه وارد لندن شد.