نماینده زرند و کوهبنان در مجلس:

لطمه نخوردن اقتصاد کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی هنر است

نماینده مردم شهرستان زرند و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون هنر ما این است که در جنگ تمام عیار اقتصادی نگذاریم اقتصاد کشور لطمه بخورد.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حسین امیری در نشست بررسی مشکلات شهرستان زرند در دفتر معاونت عمرانی استاندار کرمان افزود: همانطور که در جنگ تحمیلی رزمندگان ما اجازه ندادند یک وجب از خاک ما اشغال شود اکنون نیز هنر ما این است که در جنگ تمام عیار اقتصادی نگذاریم اقتصاد کشور لطمه بخورد.

وی بیان کرد: ما دچار یک جنگ اقتصادی شدیم که تحریم‌ها مقدمه آن بود و سپس جنگ نفت که واقعا یک جنگ تمام عیار بود.

نماینده مردم شهرستان زرند و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین متاسفانه مسائل هشت سال گذشته هم انباشته شده بود که واقعا ما را گرفتار کرده است.

امیری گفت: به دنبال مشکلات متعددی همانند ذغال سنگ، پروژههای عمرانی و نهادهای کشاورزی ما نیز روز به روز مشکلاتی را دارند.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال عملکردی که به ما به ارث رسیده و تحریم‌ها و در کنار کاهش منابع مالی دولت و رکورد جهانی فولاد، ما گرفتار شده‌ایم و روز به روز واحدهای ما دچار مشکلاتی می‌شوند به گونه‌ای که در چند ماه اخیر 5 الی 6 معدن ذغال سنگ ما تعطیل شده است.

وی تصریح کرد: به دنبال نامه‌ای که چند تن از وزرا نوشتند فکر می‌کنم که می‌شود برخی از این مشکلات اداری را با تلاش حل کرد.

امیری گفت: اکنون یک اراده و انگیزه ملی می‌خواهیم و دولت نیز در صدد تهیه یک بسته سیاست‌های اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی است که باید که برای اجرایی شدن آن یک اراده قوی پشت کار داشته باشد تا مشکلات حل شود.

وی افزود: طرحی نو با ید راه بیندازیم که زیر مجموعه‌ها به صورت جهادی کارها را پیش ببرند تا شاید از این مشکلاتی که داریم بتوانیم بیرون بیاییم و زندگی مردم را نجات بدهیم.

امیری با اشاره به اینکه تعدادی از کارگران بیکار و معادن تعطیل شده‌اند اظهار کرد: هنر ما و شما این است که بتوانیم در این وضعیت اقتصاد استان و شهرستان زرند را نجات بدهیم.

در این نشست مسوولان و مدیران پروژه های شهرستان زرند مشکلاتی از قبیل راه و شهرسازی و مسکن، آب و فاضلاب، آب شهری و روستایی، برق، منابع طبیعی، کشاورزی و ذغال سنگ را در حضور برخی از مدیران کل استان مطرح کردند.

انتهای پیام

کد N999559