۰

سلیمی: استفاده از تریبون‌های مذهبی برای استفاده‌های حزبی و جناحی غیرقابل دفاع است

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی استفاده نکردن از تریبون‌های مذهبی برای مسائل حزبی و جناحی را مورد تاکید قرار داد.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخصوص ضرورت عدم استفاده افراد و جناح‌های سیاسی از تریبون‌های مذهبی در ایام ماه‌های محرم و صفر گفت: نکته قابل توجه این است که واقعه عاشورا نمی‌تواند جدای از مسائل سیاسی باشد و اگر این‌طور بگوییم نوعی تحریف در این موضوع رخ داده است.

وی ادامه داد:‌ قطعا امام حسین (ع) برای مسائل مهمی همچون امر به معروف و نهی از منکر و خارج کردن حکومت از دست ظالمینی مانند یزید به مبارزه برخاست که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم محلات در مجلس خاطرنشان کرد: در عین حال بحث دیگر این است که منزلت عاشورا را نباید در حد مسائل فردی، جناحی و حزبی فروکاست، یعنی تنزل این مکتب در حد مسائل جناحی قطعا امری غیر قابل دفاع است و با وجود اینکه سیاسی بودن واقعه عاشورا را نمی‌توان از مباحث اساسی جهان اسلام جدا کرد نباید این تریبون را در اختیار مسائل حزبی، فردی و قبیله‌ای قرار داد.

سلیمی همچنین تاکید کرد: ان‌شاالله در این ایام شاهد چنین رفتارهایی نباشیم و اگر قرار است مسائل سیاسی مطرح شود باید به موضوعاتی همچون کشتار در سوریه، یمن و عراق پرداخت؛ چرا که در حال حاضر چنین مسائل کلانی در جهان اسلام وجود دارد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.