۰
سبحانی‌نیا:

ایران از فرصت تغییر رویکرد در کانادا استفاده کند

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس شوراي اسلامي,کانادا

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تغییر رویکرد دولت کانادا را گام مثبتی در جهت تقویت روابط ایران و کانادا و حل مشکلات بین دو کشور دانست.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: کانادا در سال‌های اخیر متأسفانه یکی از بانیان صدور قطعنامه از جمله قطعنامه‌های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران بوده و همواره از مخالفین سرسخت جمهوری اسلامی به ویژه در زمینه مذاکرات و توافق هسته‌ای بوده است.

وی نقش رژیم صهیونیستی در حاکمیت کانادا و ارتباط تندروها با مجموعه نخست‌وزیری سابق این کشور را از دلایل پرچمداری کانادا علیه ایران عنوان و خاطرنشان کرد: بالطبع تغییر رویکرد مردم کانادا در انتخابات جدید و روی کار آمدن «ترودو» و مجموعه جدید در این کشور با نگاه مثبت به مذاکرات هسته‌ای و روابط با جمهوری اسلامی ایران می‌تواند حرکت مثبتی در جهت روابط دو کشور و رفع مسائلی باشد که در دولت گذشته پایه‌ریزی شده و باعث ایجاد فاصله بین ایران و کانادا شده بود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس تصریح کرد: قاعدتاً ملت‌ها نگاه مثبتی به افراط و تفریط ندارند و به دنبال اعتدال و روابط مثبت با دنیا و اتخاذ مواضع منطقی هستند. همچنان که در این انتخابات هم مردم کانادا این رویکرد را تأکید کردند.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه افراطی‌گری‌های دولت و نخست‌وزیر پیشین کانادا خوشایند مردم این کشور نبوده، تأکید کرد: مردم کانادا نگاه جدیدی به تقویت روابط با همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران و رفع تنش‌های منطقه‌ای دارند که نگاه مثبتی است و جمهوری اسلامی ایران هم باید از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.