ارزیابی عملکرد 6 ماهه دادگستری تهران در نشست شورای معاونین

تهران,دادگستري

چهاردهمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران در سال جاری با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی برگزار شد.

چهاردهمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران در سال جاری با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و با آرزوی قبولی عزاداری‌ها و بهره مندی از زیارت امام حسین (ع) در دنیا و شفاعت آن حضرت در آخرت اظهار کرد: ماه محرم فرصت مغتنمی است تا در جهت شناخت هرچه بیشتر فلسفه و هدف اصلی قیام اباعبدالله الحسین (ع) گام برداریم و سپس معارف ویژه اهل بیت (ع) را در خودمان پیاده کنیم و در عمل حسینی شویم؛ لذا ضرورت دارد هر یک از همکاران در عرصه خدمتی خود به دقت بررسی کنند و ببینند به چه میزان در عمل حسینی شده است.

وی به فرازهایی از مناجات امام حسین (ع) با معبود خود که جنبه آموزندگی برای همگان دارد اشاره کرد و افزود: در بخشی از این مناجات آمده که امام خطاب به خداوند عرضه می دارد کور باد چشمی که تو را ناظر و مراقب خود نمی بیند و زیان بار باد تجارت آن بنده ای که از دوستی تو در تجارتش بهره ای نباشد، خدایا در دل من آنگونه ترس از خودت را قرار بده که انگار تو را می بینم. روا نیست چشم انسان مومنی خطا و لغزشی را ببیند و بر آن چشم بپوشد یا نسبت به آن بی تفاوت باشد.

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: از مجموعه نیایش‌های فوق می آموزیم که باید در همه حال خدا را ناظر و شاهد بر اعمال خود بدانیم، هم در اعمال عادی و مهم تر از آن در امور قضایی که از اهمیت بیشتری برخوردار است. از مکتب حسینی می آموزیم که چنانچه در جامعه خطا و لغزشی مشاهده کردیم باید نسبت به آن واکنش نشان داده و در مسیر تغییر آن حرکت کنیم. یقیناً شرکت در مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) ثواب خاص خود را دارد اما باید دید که چه میزان به فرمایشات این امام همام عمل کرده و حسینی شده‌ایم؟ و مرتباً خود را مورد ارزیابی قرار دهیم.

مطابق با دستور کار جلسه، حجت الاسلام والمسلمین تمجیدی معاون برنامه‌ریزی گزارشی از آمار عملکردی برنامه اجرایی دادگستری استان تهران در شش ماهه اول سال 1394 در ابعاد مختلف ارائه کرد که متعاقباً بحث های کارشناسی مفصلی پیرامون اجزای این گزارش مطرح شد.

در نهایت مقرر شد کارگروهی از میان اعضاء شورای معاونین انتخاب تا آمار اعلامی را به دقت بررسی کرده و پس از جمع بندی نقاط ضعف و قوت آن، مراتب را به شورا اعلام کند تا تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

انتهای پیام

کد N999173