انتشار «دین و مبانی ارتباطات»

سیاسی

کتاب «دین و مبانی ارتباطات» منتشر شد.

به گزارش ایسنا، کتاب «دین و مبانی ارتباطات» نوشته حجت‌الله بیات (عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث) در 328 صفحه با شمارگان 500 نسخه و قیمت 15000 تومان در موسسه علمی فرهنگی درالحدیث منتشر شده است.

این کتاب در سه بخش آشنایی با ارتباطات، دین و نظام ارتباطات توحیدی و دین و آینده ارتباطات به بررسی رابطه دین و ارتباطات می‌پردازد.

در توضیح پشت جلد کتاب آمده است: «گاه به «دانش ارتباطات» به دید علمی نوپا، کم‌عرصه و کم‌بهره نگریسته می‌شود؛ در حالی که موضوع آن مهم و فراگیر است و نه تنها در زندگی اجتماعی ما انسان‌ها، که در همه ابعاد زندگی مادی و معنوی و فراتر از آن، در همه نظام هستی جاری و درخور تامل است. بر این اساس، دانش ارتباطات مصطلح، تنها بخش اندک و البته مهم و کابردی آن به شمار می‌رود.

دین که خود ماهیت و کارکرد‌های ارتباطی دارد، چنین دورنمایی را از ارتباطات در نظام آفرینش ارائه می‌دهد؛ با این همه مبانی آن چندان کاویده نشده است.

آثاری که تاکنون در کشورمان درباره علم ارتباطات یا روابط اجتماعی انسان نگاشته شده در جای خود بسیار ارزشمند و پاسخ‌گو به نیازهای علمی است، ولی ویژگی‌هایی مانند پراکندگی، ترجمه و غیربومی بودن، جزءنگری و نگاه برون‌دینی و به‌ویژه کم‌رنگ بودن مباحث دین در بیشتر آن‌ها مهم‌ترین فلسفه نگارش این اثر به شمار می‌آید.»

انتهای پیام

کد N998831