پوتین: با عملیات سوریه، آمادگی روسیه برای پاسخگویی به تهدیدها را ثابت کردیم

سیاسی

رئیس جمهور روسیه امروز(سه‌شنبه) گفت، عملیاتهای روسیه در سوریه تایید می‌کند که مسکو از آمادگی لازم برای پاسخ موثر به تهدیدات تروریستی و دیگر تهدیدها برخوردار است.

رئیس جمهور روسیه امروز(سه‌شنبه) گفت، عملیاتهای روسیه در سوریه تایید می‌کند که مسکو از آمادگی لازم برای پاسخ موثر به تهدیدات تروریستی و دیگر تهدیدها برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز(سه‌شنبه) در جریان مراسمی در کرملین به همراه مقامات ارشد ارتش که سمتهای فرماندهی دریافت کرده‌اند، گفت، نتیجه عملیات روسیه در سوریه تایید می‌کند که روسیه آماده است تا به شکل موثر و دقیق به تهدیدهای تروریستی و دیگر تهدیدها علیه کشور پاسخ دهد.

پوتین ادامه داد: تروریست‌ها درسوریه پایگاهی تشکیل داده‌اند تا فعالیت‌هایشان را گسترش داده و کل منطقه را بی ثبات کنند.

رئیس جمهور روسیه اظهار کرد، تروریست‌ها که علاوه بر سوریه در چند کشور دیگر خاورمیانه پایگاه تشکیل داده‌اند، به دنبال پیشبرد طرح‌های خود برای توسعه فعالیت‌هایشان و بی ثبات کردن کل منطقه هستند. شبه نظامیان تعداد زیادی از مردم دیگر کشورها از جمله روسیه و کشورهای عضو سازمان کشورهای مستقل همسود را جذب خود کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد، مسکو عملیات هوایی خود در سوریه را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه علیه تروریستهای داعش به اجرا درآورد.

پوتین همچنین تاکید کرد، کمک‌های روسیه به سوریه کاملا مطابق با دکترین نظامی مسکو و قوانین بین المللی هستند.

وی گفت، عملیات در سوریه ثابت کرده است که روسیه آماده است تا پاسخ موثر و کافی به تهدید ترویستی و دیگر چالشها بدهد.

رئیس جمهور روسیه همچنین گفت که به آژانس اطلاعاتی این کشور(FSB) دستور داده تا روابط میان شبه‌نظامیان داخل روسیه با تروریستهای بین‌المللی و دیگر حامیانشان را افشا کند.

وی خطاب به مقام‌های نظامی بلندپایه این کشور گفت: این اهمیت زیادی دارد که روابط میان شبه‌نظامیان مستقر در سوریه با دیگر گروه‌های تروریستی بین‌المللی و حامیانشان را روشن کنیم.

انتهای پیام

کد N996816