مدیرکل امور مرزی وزارت کشور:

عراق برنامه‌ای برای لغو ویزا در ایام اربعین ندارد

وزارت كشور,ايران و عراق,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين,عتبات عالیات

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: اجازه خروج از کشور بدون گذرنامه و روادید داده نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خوزستان، مجید آقابابایی در بازدید میدانی از مرز بین‌المللی شلمچه و پایانه مسافری این مرز، بر لزوم داشتن گذرنامه جهت عبور از مرز تاکید و اظهار کرد: در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) بدون گذرنامه به هیچکس اجازه خروج از کشور داده نخواهد شد.

وی هدف از این بازدید را بررسی میزان آمادگی دستگاه‌ها برای تردد زائران اباعبدالله (ع) در ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین میزان پیشرفت فیزیکی زیرساخت‌های جاده‌ای و پایانه مسافری مرز شلمچه برشمرد.

آقابابایی بر لزوم پشرفت فرایند ایجاد زیرساخت‌ها تاکید کرد و افزود: انشاءالله در یک ماه آینده، عملیات ایجاد زیرساخت‌های پایانه مرز شلمچه به خصوص سالن مسافری جهت استفاده بهینه زائرن، به اتمام برسد.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور تصریح کرد: الزاما ورود و خروج از کشور برای عتبات عالیات نیازمند گذرنامه و روادید کشور عراق است.

وی ادامه داد: بنا براطلاع واصله از کشور عراق برخلاف سال گذشته، امسال قصد لغو ویزا در ایام اربعین را ندارند، بنابراین هموطنانی که قصد زیارت به عتبات عالیات را دارند باید در سامانه حج و زیارت ثبت نام به عمل آورند.

آقابابایی گفت: الحمدلله آمادگی دستگاه‌ها برای مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی خوب است و مشکل خاصی برای تردد زائران وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N995647