رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

توجه به معنویت نقش موثری در پیروزهای دوران دفاع مقدس داشت

ارتش جمهوري اسلامي ايران,عقيدتي سياسي ارتش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به چگونگی تشکیل نهاد عقیدتی سیاسی ارتش، گفت: توجه به معنویت نقش موثری در پیروزهای دوران دفاع مقدس داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم که در جمع فرماندهان و مسئولان یکان های ارتش در منطقه شمالغرب کشور سخن می گفت با اشاره به اینکه الحمدلله عقیدتی سیاسی تاکنون توانسته به مأموریت ها و وظایف خودش به خوبی عمل نماید، افزود: با تشکیل کارگروه نقش روحانیت در دفاع مقدس و بررسی میدانی که در این زمینه انجام شد ما در گفت و گو با فرماندهان دفاع مقدس به این نتیجه رسیدیم که روحانیون نقش بسیار موثر و انکار ناپذیری در دوران هشت سال جنگ تحمیلی داشته و با معنویت افزایی در یکان ها و انجام امور فرهنگی به خوبی ایفای نقش کرده اند که البته در این راه شهدایی نیز از روحانیون و نظامیان تقدیم نظام و کشور در طول دفاع مقدس شده است.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه سخنانش به شرایط منطقه و تدابیر و فرامین فرماندهی معظم کل قوا درباره نفوذ دشمن پرداخت و گفت: امروز وظیفه ما در قبال مسائل فرهنگی جهت جلوگیری از نفوذ دشمن بسیار حساس و زیاد است.

وی در این زمینه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) در رابطه با قصد و هدف دشمن از نفوذ به کشور از راه مذاکرات هسته ای و برجام افزود: معظم له بارها تأکید کرده اند باید مواظب باشیم دشمن به کشور، سیاست، فرهنگ و حتی اقتصاد ما نفوذ نکند. که البته ایشان راه کارهای جلوگیری از این نفوذ را هم فرموده‌اند اما آنچه که معظم له بیشتر بر روی آن تأکید داشته اند جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمن است که بخشی از این وظیفه بر عهده عقیدتی سیاسی ها و روحانیون این نهاد است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه سخنانش به موفقیت‌های به دست آمده توسط تیم مذاکره کننده در جریان مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: درست است که ما در این زمینه به موفقیت‌هایی دست پیدا کردیم اما باید بدانیم دشمنی آمریکا و ایادی استکبار هیچگاه با ایران تمام نشده و آمریکا قصد دارد از این مذاکرات به عنوان ابزاری جهت مهار راهبردی ایران و همچنین ایجاد فرصتی برای نفوذ به ایران به بهانه های مختلف استفاده کند.

آل هاشم افزود: مقام معظم رهبری نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن را بسیار خطرناک برشمرده اند که در بحث فرهنگی، ترویج فرهنگ غرب از طریق عرضه محصولات و کالاهای فرهنگی غربی در این زمینه بسیار مهم است. در بحث نفوذ سیاسی نیز دشمن سعی در نفوذ در دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور، ایجاد اختلاف بین مردم و دولت، انجام اصلاحات به اصطلاح سیاسی مطابق با نظر و خواست خود، ایجاد فاصله از ارزش های انقلابی و اسلامی و .... دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به راه های مقابله با نفوذ دشمن پرداخت و گفت: در این زمینه باید توطئه های دشمنان را به خوبی بشناسیم و بصیرت لازم را بدست بیاوریم که در این راستا سازمان عقیدتی سیاسی ارتش دوره های بصیرت را در سطوح مختلف و برای فرماندهان، مسئولان، کارکنان و خانواده ها برگزار کرده که یکی ازموفق ترین دوره ها بوده است.

آل هاشم همچنین تقویت روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی را از دیگر راه های جلوگیری از نفوذ دشمن برشمرد و افزود: همانطوری که مقام معظم رهبری فرموده اند تنها راه دفع شر استکبار، ایستادگی، مقاومت و وحدت مسلمانان جهان است که البته الزامات خاص خودش را دارد و ما در این زمینه باید تاریخ سراسر ظلم و تاریکی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای آزادی خواه جهان را به طور دائم تبیین و بیان نماییم و مسلمانان جهان را به وحدت و یکپارچگی دعوت کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اقتدار نیروهای مسلح را یکی دیگر از الزامات ایستادگی در برابر استکبار برشمرد و گفت: الحمدلله نیروهای مسلح ما از اقتدار خوبی برخوردارند و رهبر معظم انقلاب نیز در یکی از دیدارهایشان با فرماندهان و مسئولان ارتش افزایش توانایی نظامی را به عنوان یک دستور العمل ابلاغ فرمودند.

مأنوس شدن فرماندهان، مسئولان، کارکنان و خانواده های نیروهای مسلح با قرآن و تعالیم آن یکی دیگر از مواردی بود که آل هاشم از آن به عنوان راهی برای ایستادگی در برابر دشمن و نیز جلوگیری از نفوذ او برشمرد و گفت: در این زمینه لازم است فرهنگ قرآنی بیش از پیش نشر و ترویج شود تا جوانان ما بیشتر از همیشه با این فرهنگ و تعالیم عالیه انس بگیرند.

توجه به اقتصاد مقاومتی، تأکید بر پیشرفت علمی و تداوم بخشیدن به راه امام با تبعیت کردن از مقام معظم رهبری از دیگر راه هایی بود که رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان سخنانش از آنها به عنوان راه های جلوگیری از نفوذ دشمن و نیز ایستادگی در برابر استکبار یاد کرد.

در پایان این مراسم از تعدای جانبازان و ایثارگران عقیدتی سیاسی منطقه شمالغرب کشور در دوران دفاع مقدس تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N995489