ظریف در دیدار با وزیر امورخارجه لبنان:

تصمیم لبنان برای حل بحران ریاست جمهوری مورد احترام ما است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به آخرین تحولات لبنان اظهار داشت: ما هر تصمیمی را که مردم و گروههای لبنانی در خصوص چگونگی حل بحران ریاست جمهوری لبنان اتخاذ نمایند مورد احترام ماست.

به گزارش [keyword]خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط متین دو کشور اظهار داشت: مناسبات تهران و بیروت همواره در حال توسعه است و امیدوار هستیم که با رایزنی های تجار و مدیران شرکتهای اقتصادی دو کشور شاهد رشد روز افزون همکاریهای تهران و بیروت باشیم.

وی با اشاره به تحولات جاری در سوریه اظهار داشت: افراط گرایی و تروریسم بویژه گروههای تکفیری و داعش مخاطرات زیادی را برای مردم سوریه و منطقه بوجود آورده است و خطرات تروریسم با تابعیت های مختلف که در سوریه پناه گرفته اند موجبات افزایش ناامنی و سیل مهاجرت بی گناهان به سمت اروپا شده است و این تهدیدات روز افزون نیاز به همکاری مسئولانه همه کشورها دارد. 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به آخرین تحولات لبنان اظهار داشت: ما هر تصمیمی را که مردم و گروههای لبنانی در خصوص چگونگی حل بحران ریاست جمهوری لبنان اتخاذ نمایند مورد احترام ماست.

ظریف با اشاره به تحولات اسفبار ناشی از بمباران متوالی مردم یمن گفت: تحولات یمن راه حل نظامی ندارد. یمن براساس خواست مردم و گروههای مختلف یمنی با رجوع به منطق ، عقل و گفتگوهای سیاسی بسوی امنیت و ثبات خواهد رفت و هفت ماه بمباران بی گناهان هیچ نتیجه و ثمری در برندارد. 

جبران باسیل:لبنانی ها آثار اقدامات روسیه در سوریه را با رویکردی جدید ارزیابی می کنند

در ادامه جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان نیز با اشاره به حادثه اسفبار منا گفت: ما از بروز حادثه منا خیلی متاسفیم و تسلیت و همدردی دولت و مردم لبنان را با دولت و مردم ایران اعلام می داریم.

وزیر امور خارجه و مهاجرین لبنان در خصوص تحولات سوریه هم گفت: آثار و پیامدهای ناشی از تحولات جاری سوریه موجب افزایش روند مهاجرت به اروپا شده است حتی این پدیده لبنان را نیز فرا گرفته است . 

وی با تشریح آخرین تحولات لبنان اظهار داشت: چشم انداز تحولات لبنان بی تاثیر از رخدادهای منطقه و صحنه بین الملل نیست. لبنانی ها آثار اقدامات روسیه در سوریه را با رویکردی جدید ارزیابی می کنند.

آقای جبران باسیل ابراز امیدواری کرد که تجار لبنانی در مرحله گشایش ناشی از رفع تحریم ها گامهای بلندی را برای توسعه همکاریهای بیروت – تهران بردارند.