درخواست 48 اسقف انگلیسی از کامرون برای پذیرش آوارگان بیشتر

گروهی 48 نفره از اسقف‌های انگلیسی در نامه‌ای به نخست وزیر این کشور از وی خواستند تا تدابیری را برای پذیرش هرچه بیشتر آوارگان سوری در کشور بیندیشد.

گروهی 48 نفره از اسقف‌های انگلیسی در نامه‌ای به نخست وزیر این کشور از وی خواستند تا تدابیری را برای پذیرش هرچه بیشتر آوارگان سوری در کشور بیندیشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ این درخواست از سوی این گروه از اسقف‌ها چند روز پس از آن مطرح شد که 300 وکیل پایه یک، قانون‌گذاران سابق دولت انگلیس و قضات بازنشسته پیشنهاد دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس را در پذیرش 20 هزار آواره سوری در پنج سال آتی بسیار کم، آهسته و ضعیف توصیف کردند.

اسقف‌های کلیسای انگلستان در نامه‌ای که سپتامبر سال جاری میلادی در ابتدا به کامرون ارسال شده بود، از وی خواستند تا 50 هزار آواره سوری را ظرف پنج سال در کشور بپذیرد اما زمانی که از نخست وزیر کشورشان پاسخی دریافت نکردند، تصمیم گرفتند تا آن را علنی و مطبوعاتی کنند.

اسقف کلیسای دورهام از جانب این گروه 48 نفره از اسقف‌های کلیساهای انگلستان گفت: از آنجا که درگیری‌ها و ناآرامی‌ها در سوریه رو به افزایش است و بحران بشری در این کشور نیز روز به روز افزایش می‌یابد، واکنش دولت لندن در پذیرش آوارگان سوری نامناسب و ناکارآمد است. این واقعا جای تاسف دارد که ما هیچ واکنش مناسبی در تضمین پذیرش آوارگان سوری در کشور از سوی دولت لندن دریافت نکرده‌ایم.

رهبر کلیسای آنجلیکن که پیشنهاد پذیرش خانواده‌های آوارگان سوری را در کشور داده بود، در میان این گروه 48 نفره اسقف‌ها نبود.

این گروه در نامه خود به کامرون نوشت که تمام توان خود را برای استقبال و اسکان آوارگان انجام می‌دهد و به اداره ملی استقبال و اسکان دولت انگلیس نیز این پیشنهاد را ارائه می‌کند تا اقداماتی را برای کمک به آوارگان سوری انجام دهد.

در ادامه این نامه همچنین آمده است:‌ اسکان 50 هزار آواره سوری ما را در راستای انجام تعهداتمان به سایر کشورها قرار می‌دهد.

کامرون گفته که دولت لندن دومین کشور در کمک به قربانیان درگیری‌ها در سوریه است و دولت محافظه کار وی به شدت تحت فشار است.

انتهای پیام

کد N993698