قلیچدار اوغلو: مرکل می‌خواهد به ترکیه رشوه بدهد

واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس حزب جمهوریت خلق ترکیه از سفر صدر اعظم آلمان به ترکیه انتقاد کرد و هدف آن را پیشنهاد رشوه به دولت ترکیه دانست.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه زمان چاپ ترکیه، کمال قلیچدار اوغلو در دیدار با نمایندگان فعالان اقتصادی و بازرگانان آدانا با تاکید بر اینکه اروپایی ها به صورت آشکار به ترکیه برای نگهداری پناهجویان خارجی پیشنهاد رشوه می کنند ،‌گفت : آنان از ترکیه می خواهند در برابر دریافت پول ، اردوگاه هایی را برای اقامت پناهجویان در ترکیه احداث کند و مانع عزیمت آنان به اروپا شود. 
وی با انتقاد از سیاست های دولت ترکیه تاکید کرد ، دولت ترکیه در روابط با مصر و ایران دچار اشتباه شده است.

رئیس حزب جمهوریت خلق با اشاره به اینکه بر اساس عرف سیاسی ترکیه ،‌ رئیس جمهور ترکیه باید پس از ناکامی احمد داوداوغلو در تشکیل دولت ائتلافی وظیفه تشکیل دولت جدید را به حزب جمهوریت خلق واگذار می کرد ، گفت :‌ آنان تصور می کردند ما برای دریافت ماموریت تشکیل دولت جدید التماس خواهیم کرد اما من از ریاست جمهوری چنین درخواستی نخواهم کرد ، من از مردم درخواست می کنم که این وظیفه را به ما واگذار کنند.

وی گفت : حزب عدالت و توسعه از 13 سال پیش اداره امور را در ترکیه در دست دارد. فساد مالی و فقر افزایش یافته و تحولات کنونی ابعاد نگران کننده یافته است. رای دهندگان باید پیش از رفتن به پای صندوق های رای به خوبی درباره اوضاع کنونی فکر کنند. 

52308

کد N993571