سلیمانی در گفت وگو با ایسنا:

با اجرای برجام ، نسبت به اصلاح سیاست‌های وارداتی اقدام شود

مجلس شوراي اسلامي,برجام,تصویب برجام در مجلس

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر لزوم اجرای درست سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اجرای برجام گفت که با اجرای توافق هسته‌ای باید شاهد اصلاح سیاست‌های وارداتی در اسرع وقت باشیم.

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر لزوم اجرای درست سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اجرای برجام گفت که با اجرای توافق هسته‌ای باید شاهد اصلاح سیاست‌های وارداتی در اسرع وقت باشیم.

محمد سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، اظهار کرد: با اجرای برجام باید اصلاحی در روند واردات و صادرات انجام شود چون قاعدتا تحریم‌ها برداشته می‌شود احتمال ورود کالاهای غیر مفید برای کشور وجود دارد از این رو باید برنامه‌ای وجود داشته باشد تا کالاهای مفید که به تولید ضربه نمی‌زند،‌ به کشور وارد شود.

وی با بیان اینکه ورود کالاهای خام به عنوان کالاهای مفید برای تولید داخلی امری ضروری برای کشور بعد از اجرای برجام است گفت: باید برنامه‌ای وجود داشته باشد تا کالاهایی که به تولید کشور ضربه می‌زنند وارد نشوند که این ها همه منوط به اصلاح سیاست‌های وارداتی از سوی دولت است سیاست‌هایی که در نهایت به نفع تولید کننده داخلی تمام شود.

سلیمانی اصلاح تعرفه‌ها و تجدیدنظر در آن را یکی دیگر از رویکردهای لازم در جهت اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها احتمال افزایش قاچاق کالا نیز وجود دارد باید مبادی خاصی برای کنترل و نظارت بیشتر جهت مقابله با قاچاق در نظر گرفته شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن سرمایه گذاری درست را موضوعی دیگر برای کمک به تقویت اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باید سرمایه گذاری به نحوی باشد که به تقویت زیرساخت‌های کشور کمک کند نه اینکه خدای ناکرده سرمایه گذاری در بخش‌های لوکس انجام شود.

به گفته وی سرمایه گذاری باید در مواردی باشد که منجر به تولید کالاهایی با ارزش افزوده و تکمیل ظرفیت‌ کارخانه‌ها و صنایع مختلف شود.

این کمیسیون صنایع و معادن در پایان با بیان اینکه برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های جامعی باید انجام شود گفت: با برداشته شدن تحریم‌ها احتمال ورود کالاهای لوکس و غیرمفید به کشور وجود دارد که باید این روند مدیریت شود تا به اقتصاد مقاومتی ضربه‌ای وارد نشود.

انتهای پیام

کد N992425