عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خواستار شد

تثبیت وضعیت دانشگاه پیام نور در بخش‌های مختلف

سیاسی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است که دانشگاه پیام نور کمترین انحرافات فرهنگی و شخصیتی را دارد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در رابطه با وضعیت فرهنگی دانشگاه پیام نور، عنوان کرد: این دانشگاه بومی‌پذیر است و این ویژگی در بخش‌های مختلف دانشگاه تاثیرات مثبت خود را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: برای مثال دانشگاه پیام نور با 500 واحد حتی در دورترین مناطق ایران دانشجو را در کنار خانواده‌اش که بهترین کانون برای زیستن است، نگه می‌دارد.

جعفری در رابطه با دیگر ویژگی‌های دانشگاه پیام نور، تصریح کرد: بنا بر گزارش‌هایی که وزارت علوم طی سال‌های متمادی گذشته اعلام کرده است، بعد از دانشگاه‌های تاپ و برتر کشور، قبولی در مقطع بالاتر متعلق به دانشگاه پیام نور، که یک دانشگاه دولتی با ویژگی‌های خاص خود است، بوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طی یک ماه پیش حدود 160 الی 170 نماینده مجلس با ارسال نامه‌ای به وزیر علوم خواستار تثبیت وضعیت دانشگاه پیام نور در بخش‌های مختلف مدیریتی، مالی و آموزشی شدند.

جعفری با بیان اینکه طبق گزارشات پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید نسبت به سال تحصیلی قبل در این دانشگاه کاهش چشم‌گیری نداشته است، گفت: مسوولیت مالی دانشگاه پیام نور بر عهده خود دانشجو است اما چون شهریه‌ای که از دانشجو دریافت می‌شود، کاملا بررسی شده است و مبالغ اضافی دریافت نمی‌شود، اکثرا قشر متوسط جامعه این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تمام این ویژگی‌های مثبت که در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور وجود دارد، به نفع دولت و وزارت علوم است تا در بخش‌های مختلف آموزشی، کارگاهی، تحصیلات تکمیلی و... از این دانشگاه حمایت کنند.

انتهای پیام

کد N991743