اسقف اسپانیایی پناهجویان سوری را اسب های تروجان خواند

ایرنا نوشت: 'آنتونیو کانیثارس'اسقف شهر والنسیا در کنفرانسی هشدار داد که پناهجویان سوری که از جنگ فرار می کنند و به اروپا می آیند ، 'اسب های تروجانی' هستند که باید در مورد آنها هوشیار بود.

'اسب تروجان یک برنامه نفوذی ازنوع بد افزار است که به سیستم عامل، دسترسی سطح بالا پیدا می کند در حالی که به نظر می آید درحال انجام دادن کار مناسبی است.'
به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه ال پائیس ، وی روز پنجشنبه با طرح دو سوال موجب هیاهوی شدیدی در صحنه های سیاسی و اجتماعی اسپانیا شده است.
اولین سوال وی این بوده که «آیا تمامی پناهندگان که در این تهاجم حضور دارند، افراد بی ضرری هستند؟» و دومین پرسش با این شکل که «آینده اروپا در چند سال دیگر چگونه ترسیم خواهد یافت؟» مطرح شده است.
به نظر وی، استقبال ازمهاجرین درحال حاضر می تواند امری مطلوب به نظر آید، ولی در واقع آنها «اسب چوبی تروجان » هستند که به جوامع اروپائی و بویژه جامعه اسپانیا وارد خواهند شد.
کاردینال اسپانیایی افزود:« با امواج وارده، اروپا چند سال دیگر چگونه خواهد بود؟ نمی توان با تاریخ و هویت ملت ها بازی کرد».
کانیثارس یادآور شد که نباید بگذارند ورود پناهندگان به همین شکل ادامه یابد.
دراین رابطه آژانس رسمی اروپا Frontex اطلاع داده است که طی 9 ماه از سال میلادی جاری جمعاً 710 هزار نفر پناهنده به اروپا وارد شده اند، ارقامی که نشانگر دو برابر شدن آمار مربوط به سال 2014 می باشد.
به نظر روزنامه ال پائیس سخنان کاردینال آنتونیو کانیثارس کاملاً با خط مشی ترسیم شده از سوی پاپ 'فرانسیس' و هم چنین تصمیمات کنفرانس اسقفان اسپانیا تناقض دارد.

۴۹۴۹

کد N991018