در دیدار رئیس شورای عالی قضایی ایتالیا

تویسرکانی: قوه قضائیه به‌طور جدی در برخورد با مفاسد اقدام کرده است

سازمان ثبت اسناد و املاك,مفاسد اقتصادي

در دیدار معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ایران با جیووانی لینینی رئیس شورای عالی قضایی ایتالیا در رم، راهکارهای تقویت همکاری‌های قضایی و حقوقی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در دیدار معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ایران با جیووانی لینینی رئیس شورای عالی قضایی ایتالیا در رم، راهکارهای تقویت همکاری‌های قضایی و حقوقی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار که سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در آن حضور داشت، احمد تویسرکانی با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی ایران و ایتالیا گفت: هر دو کشور منشاء تمدن‌های بزرگ بوده‌اند و باید روابط دوجانبه آنها در زمینه‌های مختلف گسترش پیدا کند.

معاون رئیس قوه قضائیه ضمن تشریح ساختار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، همچنین به چالش‌ها و برخوردهای ایران با قاچاق مواد مخدر به علت قرار گرفتن در مسیر ترانزیت این مواد به اروپا اشاره کرد و افزود: لزوم استفاده از تجارب دیگر کشورها در برخورد با اینگونه جرائم و سایر موضوعات قضایی برای ایران بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: گرچه دستگاه قضایی دو طرف بر مبنای مقررات وضع شده از سوی مجلس فعالیت می‌کند ولی همکاری‌های قضایی دو کشور نیز می‌تواند در شکل گیری مقررات به روز و جدید نقش بسزایی ایفا کند.

تویسرکانی با اشاره به عزم جدی قوه قضائیه ایران در مدرنیزه کردن خدمات قضایی گفت: تحولات صورت گرفته در ارائه خدمات قضایی تاثیر بسزایی در اجرای عدالت، شفافیت امور و سرعت و دقت در ارائه خدمات به متقاضیان به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه‌ها و سیاست‌های دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران پیشگیری از وقوع جرم است که در این راستا ضمن ایجاد ساختار مناسب، اقدامات موثر و مفیدی به عمل آمده است.

معاون قوه قضائیه با بیان لزوم برخورد با مفاسد به منظور اجرای عدالت افزود: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر به طور جدی در برخورد با مفاسد گوناگون خصوصا مفاسد اقتصادی اقدام کرده که این امر می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از جرائم و ایجاد فضای امن اقتصادی داشته باشد.

تویسرکانی ضمن دعوت از مسئولین عالی قضایی ایتالیا به ایران اظهار کرد: حتما مذاکرات دوطرفه صورت گرفته بویژه در زمینه همکاری‌های قضایی، استراتژی‌های پیشگیری از جرائم و اقدامات شبه قضایی را به اطلاع مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران خواهم رساند.

رئیس شورای عالی قضایی ایتالیا نیز در این دیدار با تاکید بر اراده قوی دو کشور جهت به روز کردن سیستم قضایی و پایه‌گذاری روابط دوجانبه عالی بویژه در بخش ثبت اسناد و املاک و نظام سردفتری، ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌های هدفمند و دوجانبه، تفاهم نامه‌های همکاری در زمینه‌های مختلف قضایی بین دو کشور منعقد شود.

شورای عالی قضایی ایتالیا بالاترین نهاد قضایی در این کشور است.

انتهای پیام

کد N990721