ادامه پیشروی‌ ارتش عراق در صلاح‌الدین و الانبار/ کشته شدن ده‌ها داعشی فراری از بیجی

عراق,داعش

درحالی که نیروهای عراقی کنترل پالایشگاه بیجی، آخرین پایگاه مهم گروه تروریستی داعش در شمال بغداد را به دست گرفته‌اند، درگیری میان عشایر عراقی و نیروهای فراری داعش ده‌ها کشته بر تروریست‌ها تحمیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کریم النوری، سخنگوی نیروهای مردمی عراق اعلام کرد، نیروهای دولتی که از سوی داوطلبان مردمی و نیروهای عشایری حمایت می‌شوند، به آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در شمال بغداد رسیده‌اند و پالایشگاه بیجی آزاد شده و درگیری‌های محدودی در حومه شهر بیجی ادامه دارد.

النوری عنوان داشت: پالایشگاه بیجی که بزرگترین پالایشگاه نفت عراق در شمال بغداد به شمار می‌آید، بعد از وقوع درگیری‌های سنگین با نیروهای داعش آزاد شد. در این درگیری‌ها که طی ساعات گذشته صورت گرفت، تعداد زیادی از نیروهای تروریستی داعش کشته شدند.

النوری تاکید کرد که نیروهای عراقی به سمت کارخانه تولید گوگرد در بیجی حرکت کرده‌اند. وی عنوان داشت: نیروهای عراقی شهر بیجی را به صورت کاملا محاصره کرده و نیروهای تروریستی داعش از این منطقه فرار می‌کنند.

وی گفت: عملیات آزادسازی بیجی که صبح چهارشنبه آغاز شده از سه محور صورت گرفت و باعث شد تا نیروهای داعش که اکثریت آنها چچنی هستند از این منطقه فرار کنند.

از سوی دیگر در درگیری‌ها میان نیروهای داوطلب عشایر در منطقه جبل مکحول، واقع در منطقه بیجی در استان صلاح‌الدین با نیروهای تروریستی داعش که از درگیری با نیروهای عراقی فرار کرده بودند، ده‌ها تن از اعضای داعش کشته شدند.

بخش اطلاع‌رسانی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد نیروهای عشایر که در منطقه جبل مکحول ساکن هستند به پا خواسته و ده‌ها تن از نیروهای فراری داعش را به هلاکت رساندند.

پیشتر سلیم الجبوری، رئیس پارلمان عراق از عشایر این کشور خواسته بود تا به صورت فعال از نیروهای مسلح در برابر تروریست‌ها حمایت کنند.

عملیات ارتش عراق در استان صلاح‌الدین همزمان با عملیات گسترده دیگری از سوی نیروهای دولتی در استان الانبار به ویژه در شهر رمادی انجام می‌شود. در عملیات الانبار برخلاف صلاح‌الدین نیروهای مردمی حضور ندارند و ارتش عراق از پشتیبانی هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا برخوردار است.

نیروهای دولتی عراق در دو روز گذشته به پیشروی‌های قابل توجهی در الانبار و شهرهای رمادی و فلوجه دست یافته‌اند.

پهپاد‌های آمریکا ظهر امروز (پنجشنبه) دو مقر فرماندهی داعش در الانبار را هدف قرار دادند که گمان می‌رود رهبران ارشد داعش در این اماکن پناه گرفته باشند.

انتهای پیام

کد N990703