وزیر دفاع در مراسم بزرگداشت شهید همدانی:

تحولات جدید سوریه ‌در حال شکل‌گیری است

سیاسی

وزیر دفاع با اشاره به طرح عملیاتی جدید و مشترک میان ایران‌، سوریه‌، عراق و روسیه برای نابودی کامل داعش گفت: به یمن تلاش‌ها و تدابیر شهید همدانی تحولات جدیدی در سوریه در حال شکل‌گیری است.

به گزارش خبرگزاری مهر ،سردار حسین دهقان در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ‌سردار همدانی در ستاد وزارت دفاع با اشاره به آیه ۲۳ سوره مبارکه احزاب افزود: در اين آيه از ‌بندگانی که صادقانه بر عهد خود با خدا می‌مانند به نيكي ياد شده است و طور سردار همداني نيز جزو كساني بود كه صادقانه بر عهد خود پايبند ماند.

‌وي با اشاره به فرارسيدن ايام عزاداري محرم‌‌الحرام و تمسك رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به امام حسين(ع) و ياران باوفايش اظهار داشت: ‌همیشه در ایام محرم  می‌شنیدیم که اباعبدالله الحسین(ره) هر چه به ظهر عاشورا نزدیک‌تر می‌شدند‌، چهره مبارک‌شان ‌نورانیت بیشتری پیدا می‌کرد و در هشت سال دفاع مقدس نیز جوانانی چون حسین همدانی را مي‌دیدیم که در شب عملیات و یا در بحبوحه آن‌، هر چه شرایط سخت‌تر می‌شد‌، اشتیاق بیشتری به شهادت نشان می‌دادند‌.

وی با تصریح بر اینکه جا ماندن از قافله شهدای دفاع مقدس‌‌ به معنای كم‌توفيقي نيست‌، اظهار داشت:‌ خداوند برای بندگان مخلص خود مقدراتی دارد و شهید همدانی بر‌اساس همین تقدیر زنده ماند تا امروز در جبهه با اشقیا به شهادت برسد و به توفيق شهادت كه حق او در دفاع مقدس بود رسيد.‌

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به میانگین سن رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تصريح كرد: عموم رزمندگان در سنی بودند که با حضرت علی اکبر(ع) مقایسه می‌شدند و حالا همان رزمندگان و از جمله شهید همدانی حقیقتاً حبیب ابن مظاهر ولی فقیه‌اند و در راه اسلام در هر جا و مكاني آماده شهادت هستند.

وی با برشمردن برخي ويژگي‌هاي انسان‌ها از جمله دل بستن به داشته‌هاي دنيوي و محافظه‌كاري در مواقع نياز ‌اضافه كرد: سرلشکر همدانی بر‌خلاف این رویه‌، توانسته بود با توأم ساختن شجاعت و رأفت در وجودش‌، زمان‌، مکان و موقعیت شخصی را نادیده گرفته و تنها به تکلیف عمل کند و در اين راه نيز به توفيق شهادت نائل شد.

سردار ‌دهقان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح شرایط نظامی و سیاسی سوریه و گسترش خطر داعش تاكيد كرد: از حدود سه سال قبل سردار همدانی با حضور مؤثر در سوریه‌، ضمن جلوگیری از فروپاشی ارتش سوريه و به تبع آن سقوط دمشق‌، توانست نیروهای مردمی را نیز با الگوی بسیج‌، هم برای حوزه انتظامی و دفاع شهری و هم عملیات‌‌ نظامی ساماندهی كند‌.

وی با اشاره به طرح عملیاتی جدید و مشترک میان ایران‌، سوریه‌، عراق و روسیه برای نابودی کامل داعش خاطرنشان كرد: در مقطع فعلی‌ شاهدیم که به یمن تلاش‌ها و تدابیر شهید همدانی تحولات جدیدی در سوریه در حال شکل‌گیری است که ان‌شاء‌الله زمینه حذف کامل گروه‌های تکفیری را فراهم خواهد کرد‌.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان با اشاره به اینکه شهید همدانی خانواده خود را برای شهادت آماده کرده بود‌، از خدا خواست که همجواری با مولا و مقتدايش حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مزد جهاد خالصانه آن شهید باشد.