سیگنال آمریکا به داعش در مورد احتمال حمله به «الرمادی»

سیاسی

آمریکا که رابطه آن با گروه های تروریستی و همچنین سهل انگاریش در مبارزه با داعش ثابت شده، با اعلام اینکه زمان حمله به شهر رمادی فرا رسیده این گروه تروریستی را در جریان برنامه های نظامی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا می‌گوید زمان آن رسیده که نیروهای آموزش دیده توسط این کشور در عراق، شهر رمادی را از نیروهای گروه داعش پس بگیرند.

در همین رابطه «استیو وارن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: ۵۲ حمله هوایی به مواضع داعش در ۱۰ روز گذشته، این نیروها را برای تهاجم نهایی آماده کرده است.

شهر رمادی در ۱۰۰ کیلومتری بغداد، پایتخت عراق قرار دارد. این شهر از زمان سقوط صدام حسین، یکی از پایگاه‌های اصلی شورشیان بوده است.

وارن افزود که چنین نبردی سخت خواهد بود اما ایالات متحده بر این باور است که نیروهای دولت عراق می‌توانند شهر رمادی را که در ماه مه سال جاری به دست نیروهای داعش افتاد، از آنها پس بگیرند.

گفته شده است که نزدیک به یکهزار تروریست داعش هنوز در شهر رمادی، مرکز استان انبار هستند. در این میان نیروهای عراقی طی چند روز گذشته پیشروی‌هایی داشته‌اند و هم اکنون در حومه شهر رمادی مستقر شده‌اند.

جنگنده‌های اف-۱۶ عراق طی روزهای اخیر چندین بار در حمایت از نیروهای زمینی این کشور، وارد عمل شده و مواضع داعش را بمباران کرده‌اند.