علاقه‌مندی کره‌شمالی برای گسترش روابط اقتصادی با روسیه

وزیر تجارت خارجی کره شمالی تاکید کرد که همکاری‌های اقتصادی میان روسیه و کره شمالی باید در سطح روابط سیاسی میان دو کشور باشد.

وزیر تجارت خارجی کره شمالی تاکید کرد که همکاری‌های اقتصادی میان روسیه و کره شمالی باید در سطح روابط سیاسی میان دو کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "ری ریونگ نام" وزیر تجارت خارجی کره شمالی در مراسم بزرگداشت دوستی روسیه و کره شمالی در پیونگ یانگ اعلام کرد: باید تلاشهای خود را دو برابر کنیم که همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور نیز در سطح روابط سیاسی باشد.

وی ادامه داد: هیات‌های گسترده‌ای میان دو کشور تبادل می‌شود و این هیاتها درباره موضوعات مختلف از جمله توسعه سیاسی، اقتصادی و همکاری‌های فرهنگی گفت‌وگو و تبادل نظر می‌کنند.

در همین راستا "الکساندر گالوشکا" وزیر توسعه خاوردور روسیه اعلام کرد، کشورش علاقه‌مند به توسعه روابط اقتصادی با کره شمالی است.

وی در ادامه بر اهمیت دستیابی به یک راه حل برای برون رفت از مساله هسته‌ای کره شمالی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش معاون وزیرخارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد روابط دیپلماتیک روسیه با کره جنوبی انجام شد، گفت: مساله هسته‌ای کره شمالی تنها از طریق راه‌های سیاسی و کاهش تنشهای نظامی در سراسر منطقه و تامین امنیت کشورهایی مانند کره شمالی می‌تواند حل شود.

انتهای پیام

کد N989176