تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری مراسم محرم و اربعین

محرم,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين,وزارت کشور

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه وزارت کشور مسئولیت کمیته امنیتی و انتظامی تردد زائرین عتبات عالیات را برعهده دارد، از تمهیدات ویژه برای مراسم محرم و اربعین سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین ذوالفقاری طی سخنانی در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور با اشاره به صدور ابلاغیه درخصوص برگزاری مراسم هیأت های مذهبی و عزیمت سیل عظیمی از زائران ایرانی برای سفر عتبات عالیات به کشور عراق و انجام تهمیدات لازم در این زمینه گفت: وزارت کشور مسئولیت کمیته امنیتی و انتظامی را در تردد زائرین را بر عهده دارد و در این راستا ستادهای استانی با مدیریت و مسئولیت استانداران فعال خواهند بود.

وی در خصوص برخی تجمعات غیر قانونی در کشور گفت: ما به شدت نیازمند تدوین ساختار و دستور العمل اجرایی و نظام مند در این زمینه هستیم و برای جلوگیری از وقوع اتفاقات و جریانات در کشور باید به عنوان یک تیم متشکل و منسجم عمل کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: در ارتباط مسئولیت تأمین نظم و امنیت مراسم های قانونی به صورت عام بر عهده نیروی انتظامی و مسئولیت امنیت داخلی آن بر عهده متولی و برگزار کننده مجامع می باشد.

ذوالفقاری از معاونین سیاسی و امنیتی استانداری‌ها خواست تا برای انجام دقیق و به موقع در تصمیم گیری‌ها‌، با سرعت بیشتری به مسائل داخلی استان ورود یابند.

انتهای پیام

کد N988711