هویت رهبران کشته‌شده داعش در حمله اخیر ارتش عراق اعلام شد

عراق,داعش

همزمان با اعلام آغاز مرحله دوم آزادسازی استان صلاح‌الدین، منابع امنیتی عراق تابعیت‌ و سمت داعشی‌هایی که در حمله هوایی اخیر ارتش این کشور به کاروان ابوبکر بغدادی کشته شده‌اند را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، یگان اطلاعاتی "الصقور" وابسته به وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای اسامی، تابعیت‌ و ماموریت‌های محول شده به داعشی‌هایی که در حمله نیروی هوایی عراق به کاروان ابوبکر بغدادی، رهبر داعش کشته شده بودند را اعلام کرد.

بنا به گزارش وزارت کشور عراق، ابو عزام العراقی، مسوول کمیته ویژه امنیتی داعش در عراق و سوریه، ابو سعد الانباری، فرمانده پلیس اسلامی ولایت فرات، ولید احمد صالح الکربولی، مسوول امنیتی منطقه الکرابله، حجی ابو عمار، یکی از مشاوران نظامی بغدادی و ابو مروه الانصاری یکی از رهبران نظامی داعش که همگی عراق هستند در این حمله کشته شده‌اند.

در این حمله همچنین ابو بنان الجرزاوی، مسوول نیروهای عرب داعش در سوریه و عراق و ابو عبدالله السعودی از رهبران داعش که تابعیت عربستانی دارند کشته شده‌اند. ابوعبدالله دو هفته پیش به دستور البغدادی از رقه به عراق رفته بود.

ابو قتاده الشیبانی، مسوول امور رسانه‌ای در ولایت فرات، ابو احمد الشامی، مسوول نظامی منطقه دیر الزور هردو از سوریه و تعداد زیادی از محافظان شخصی بغدادی نیز در حمله هوایی اخیر از پای درآمده‌اند.

سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که این وزارتخانه همچنان به جمع‌آوری اطلاعات درباره سرنوشت ابوبکر بغدادی ادامه می‌دهد.

در همین حال دفتر اطلاع‌رسانی حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای از آغاز مرحله دوم آزادسازی کامل استان صلاح‌الدین خبر داد.

همچنین گردان‌های حزب‌الله عراق از نزدیک بودن آغاز عملیات خود در استان صلاح‌الدین و پیوستن به نیروهای دولتی برای پاکسازی بیجی و اطراف آن خبر دادند و تاکید کردند که این عملیات به حضور داعش در این استان پایان خواهد داد.

این گروه اعلام کرد عملیاتی که روز گذشته آغاز شده، عملیات «تاکتیکی» است که هدف از آن کاهش تحرکات افراد مسلح است.

جعفر الحسینی، سخنگوی نظامی گردان‌های حزب‌الله اعلام کرد که ظرف دو روز آینده عملیات این گردان‌ها آغاز خواهد شد.

وی گفت که این عملیات با مشارکت گروه‌های مقاومت اسلامی و نیروهای مردمی و نیروی هوایی عراق انجام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N988541