گردان‌های الاقصی: مردم فلسطین انقلابی واقعی را علیه اشغالگران هدایت می‌کنند

فلسطين

سخنگوی گردان‌های "الاقصی" اعلام کرد: فلسطینی‌ها اکنون یک انقلاب مردمی واقعی را علیه دولت و ارتش اشغالگر صهیونیستی هدایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری البوابه، ابو یاسر، سخنگوی گردان‌های "الاقصی"، شاخه نظامی جنبش فتح فلسطین در گفتگوی تلفنی با شبکه ماهواره‌ای "N TV" گفت: نیروهای اشغالگر و دولت اسرائیل انتظار نداشتند تجاوزات اخیرشان به مسجد الاقصی و هتک حرمت این مکان باعث شعله‌ور شدن خشم مردم فلسطین و مقابله با ستم‌های آنان به این شکل شود.

ابویاسر تاکید کرد: اقدامات کنونی فلسطینی‌ها حق مشروع آنان است که در تمامی منشورها و قوانین بین‌المللی در مورد دفاع از خود و کشور آمده است.

سخنگوی گردان‌های الاقصی فلسطین در ادامه تاکید کرد: دشمن صهیونیستی با اقدامات سرکوبگرانه خود خشم ساکنان قدس را برانگیخته است و البته مقاومتی که اکنون در فلسطین شکل گرفته سیاسی نیست و از هیچ گروه یا جریان سیاسی پیروی نمی‌کند.

مسجد الاقصی در طول ماه گذشته شاهد موج گسترده تجاوزات و اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها و شهرک‌نشینان بود. برخی از این شهرک‌نشین‌های افراطی با یورش به این مسجد، مانع از ورود نمازگزاران مسلمان شده و این مساله موجب آغاز درگیری‌هایی شد که آسیب‌های مالی به مسجد زد و علاوه بر آن، سربازان صهیونیستی دایره بازداشت‌ها را توسعه داده و شروع به تخریب منازل مسکونی نزدیک به قدس کردند.

از ابتدای ماه جاری میلادی، شدت درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و سربازان صهیونیستی افزایش یافت و به دنبال آن صدها تن زخمی شده و دستکم 29 فلسطینی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام

کد N988304