آن روی سکه سفر وزیر دفاع عربستان به روسیه/پیشنهادی که پوتین آن را رد کرد

ایسنا نوشت: در نشستی محرمانه میان وزیر دفاع عربستان و رئیس جمهوری روسیه، عربستان به مسکو ابلاغ کرد حاضر است به همراه قطر مبلغ 300 میلیارد دلار بپردازد تا روسیه اسد را سرنگون کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الدیار لبنان، در این دیدار محرمانه که محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان این پیشنهاد را مطرح کرد ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با لحنی آرام اما قاطعانه پاسخ داد: ما مافیا نیستیم که در مقابل دریافت پول دوستان یا دشمنان خود را بکشیم بلکه اصول استراتژیک در روسیه با پول تغییر نمی‌کنند و در این زمینه این مبالغ هیچ ارزشی ندارد.

در ادامه این نشست وقتی که وزیر دفاع عربستان گفت: این پیشنهاد تنها محدود به این 300 میلیارد دلار نیست و شامل سرمایه‌گذاری‌های صدها میلیارد دلاری دیگری نیز می‌شود، پوتین با هدف تغییر موضوع بحث و پایان دادن به آن، از محمد بن سلمان پرسید: ورزش دوست داری؟

این مبحث همین جا تمام شد و تا این لحظه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نمی‌داند که قطر و عربستان حاضرند 300 میلیارد دلار بپردازند تا وی از قدرت کنار رود و در مقابل پوتین حاضر به قبول این پیشنهاد نشد.

52261

کد N987692