تلاش اوباما برای برقراری ارتباط با ایران و روسیه بر سر سوریه

ايران,سوريه,روسيه,اوباما

رئیس جمهور آمریکا با تکرار ادعای بی‌اساس خود علیه برنامه هسته‌ای ایران، بسیج جامعه جهانی برای اطمینان از صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشورمان را تعریفی از رهبریت خود در جهان دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراک اوباماT رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی

سی‌بی‌اس نیوز گفت که با وجود عملیات نظامی روسیه در سوریه و با وجود شکست برنامه آمریکا در آموزش نیروهای مخالف روسی، تغییری در سیاست آمریکا در قبال جنگ سوریه صورت نخواهد گرفت.

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: برای حل مشکل جنگ داخلی در سوریه گلوله جادویی(راه حل سریع) وجود ندارد.

اوباما در ادامه گفت: تلاش می‌کند با استفاده از کانال‌های دیپلماتیک هم با ایران و هم با روسیه کار کند تا به بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای گذار فشار وارد کند.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره رهبری و پیشتازی پوتین در جهان، باز هم به تکرار ادعاهای خود علیه برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و گفت: تعریف من از رهبری این است که در زمینه تغییرات آب و هوایی پیشتاز باشیم. تعریف من از رهبری این است که کل جامعه جهانی را بسیج کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت. در مورد خاورمیانه هم باید گفت که ما ائتلافی متشکل از 60 کشور داریم که به صورت ناگهانی از راهبرد روسیه حمایت نمی‌کنند بلکه برعکس استدلال می کنند که راهبرد روسیه کارایی نخواهد داشت.

به گزراش ایسنا، اوباما در حالی این ادعا را مطرح کرده است که مقامات ایرانی همواره تاکید می‌کنند برنامه هسته‌ای این کشور ماهیت کاملا صلح‌آمیز دارد و ایران هیچ‌گاه به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای نبوده و نیست. ایران همچنین تاکید می‌کند که تنها برای تعامل با جهان وارد مذاکرات با گروه 1+5 بر سر فعالیت‌های هسته‌ای‌اش و تحریم‌های بین‌المللی علیه خود شده بود.

انتهای پیام

کد N987177