ابلاغ اعتراض نمایندگان از یکسویه گری صداوسیما به سرافراز/حقیقت پور: مخالفان فضای مجلس را دو قطبی کرد

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام ,مجلس نهم,سازمان صدا و سیما

منصور حقیقت پور عملکرد صداوسیما در موضوع برجام را یکسویه خواند.

نماينده اردبيل در گفت و گو با خبرآنلاين با تاکيد بر اينکه به عنوان نايب رئيس کميسيون ويژه برجام اصلا درجريان هماهنگي هاي رسانه ملي با اين کميسيون براي پخش جلسات کميسيون برجام در تلويزيون نبود، گفت: گويا فقط با رئيس کميسيون آقاي زاکاني هماهنگي مي کردند وگرنه ما که اصلا خبر نداشتيم مي خواهند چه بکنند.

وي با بيان اينکه «صداوسيما در موضوع برجام بسيار بد عمل کرد»، ادامه داد: اين رسانه جلسات کميسيون ويژه برجام را به شکل گزينشي پخش کرد و حتي اگر نگوييم که استفاده تبليغي براي فرد خاصي در کميسيون بود، دست کم نوعي استفاده گزينشي و خطي از پخش جلسات کميسيون ويژه شده است.

او که شب گذشته در تماسي تلفني مهمان يکي از برنامه هاي شبکه شش تلويزيون بود، در حاليکه از زاکاني دعوت شده بود تا حضورا در اين برنامه شرکت کند، گفت: نوع گزارش هاي منتشره در صداوسيما و نحوه دعوت از مهمانان و چينش آنها نشان از عملکرد يکسويه اين رسانه دارد که عمدتا به نفع دوستان مخالف با توافق هسته اي، فضا را باز مي کنند.

حقيقت پور که عملکرد صداوسيما در انعکاس جلسات کميسيون برجام را هم يک طرفه مي خواند، از ابلاغ گلايه هاي نمايندگان معترض به اين رسانه خبر داد و گفت: اعتراضاتمان را از طريق آقاي ابوترابي به آقاي سرافراز ابلاغ کرديم.

وي در پاسخ به اينکه واکنش رئيس سازمان صداوسيما به اين اعتراضات از مجلس چه بوده است؟، گفت: علي القاعده که آنها اين انتقادات را نمي پذيرند کما اينکه گفته اند «کنداکتور ما پر است!». اگر اينگونه است و کنداکتور مشا پر است، پس همه مساول مربوط به اين موضوع و يا کل جلسات کميسيون را پخش نکنيد. نه اينکه گزينشي پخش کنيد!

نماينده اردبيل گفت که انتقاد به صداوسيما به نماينده هاي ناظر مجلس در هيات نظارت بر صداوسيما نيز منتقل شده است.

او در پايان جلسه امروز مجلس را «جلسه اي زنده» خواند که مخالفان برجام تلاش داشتند به هر نحو که شده صدايشان را به گوش مردم برسانند هرچند که خروجي کار، دو قطبي شدن فضاي مجلس بود.

2727

 

 

کد N986824