رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور:

شهید همدانی موازنه قدرت سوریه را تغییر داد

شهادت سردار حسین همدانی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: آمریکا با 700 هزار میلیون دلار بودجه نظامی نتوانست سوریه و یمن را به زانو درآورد و این به واسطه منطق شهداست و فقط این منطق است که می‎تواند جلوی چنین تشکیلاتی قدرت‌مندی را بگیرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، سردار محمدرضا نقدی در همایش کنگره شهدا و دانش‎آموزان و معلمان استان که در پنجمین روز کنگره سرداران و 2436شهید چهارمحال و بختیاری برگزار شد، با گرامی‎داشت یاد و خاطره 36 هزار دانش‏ آموز و پنج هزار معلم و دو هزار و 436 شهید این استان، گفت: معلمان شهید درس حقیقت هستی را نه با گچ روی تخته، بلکه با خون خود بر روی ریگ‎های داغ جنوب و صخره‎های سرد غرب کشور به ما آموختند.

وی جایگاه شهید را والاتر و برتر از همه جایگاه‎ها دانست و با بیان اینکه شهید حقیقت هستی را آن‌طور که هست درک می کند، تصریح کرد: مقام شهادت بالاترین مقامی است که انسان به آن می‎رسد.

وی با اشاره به الگوگیری مردم لبنان، فلسطین، عراق، سوریه و یمن از رزمندگان ایران اسلامی و استقامت شجاعانه و با عزت آنان در مقابل آمریکا و آل‎سعود و داعش و رژیم صهیونیستی، افزود: برخی می‎خواهند به ما القاء کنند که رزق و روزی ما دست آمریکاست، در حالی که این خلاف راه و سخن شهداست.

نقدی گفت: وقتی همه قدرت‎ها در دوران دفاع مقدس مقابل ملت ایران ایستادند و به صدام کمک کردند ما کوتاه نیامدیم و شهدا ایستادند تا امروز اسلام سربلند باشد، در حالی که شرایط آن روز سخت بود و این پیروزی و عزت امروز ما مدیون تفکر شهداست.

به گفته وی، این یک تفکر باطل است که اگر در مقابل آمریکا کوتاه بیائیم رزق و روزی ما بیشتر می‎شود و مشکلات کشور ما مرتفع خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج در ادامه ضمن تسلیت شهید همدانی، اظهارکرد: این سردار رشید اسلام طراح بسیج مردم سوریه بود و معادله و موازنه قدرت را در سوریه به هم زد به طوری که امروز آمریکا و اسرائیل با یک نیروی مردمی عظیم مواجه است که قابل کنترل نیست و هرگز آن‌ها به خواسته‎های خود در سوریه نخواهند رسید و این راه، راه شهداست.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا با 700هزار میلیون دلار بودجه نظامی نتوانست سوریه و یمن را به زانو درآورد و این به واسطه منطق شهداست و فقط این منطق است که می‎تواند جلوی چنین تشکیلاتی قدرت‌مندی را بگیرد.

نقدی تإکید کرد: پاسخ ما به اوباما که می‎گوید که مرگ بر آمریکا برای ملت ایران نان و آب نخواهد شد، این است که ما این شعار را از امام و شهدایمان به ارث برده‎ایم و تا نابودی آمریکا از این راه دست نخواهیم شست.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: وعده‎های امام راحل در مرگ بر شاه و مرگ بر شوری به تحقق پیوست و ان شاءالله در آینده نزدیک اثری از آمریکا و اسرائیل نیز نخواهد ماند.

وی به مشکلات اقتصادی امروز کشور اشاره و تصریح کرد: دیروز هم شهدا این مشکلات را داشتند؛ ولی درمقابل آمریکا کوتاه نیامدند و ایستادگی و مقاومت کردند ؛چراکه مشکلات اقتصادی با همت و صبر و استقامت حل خواهد شد.

نقدی اظهارکرد: امروز با شهدا تجدید میثاق می‎کنیم که ما تا آخرین قطره خونمان راه شما را ادامه خواهیم داد. در راه ولایت و بر سر پیمانمان با ولایت تا آخر ایستاده‎ایم و معتقدیم با مقاومت دراین راه است که پیروزی از آن اسلام و انقلاب ماست.

وی افزود: اگر شهید احمد متوسلیان بر سر گنبد مسجد خرمشهر پرچم ایران را برافراشت و شهید همدانی همان پرچم را بر سر گنبد حرم حضرت رقیه(س) برافراشت ما نیز پرچم اسلام را در قدم‌گاه رسول الله و در گنبد مسجد الاقصی برافراشته خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N986489