همایش «پیرغلامان حسینی» در تبریز برگزار می‌‎شود

امام حسين ع ,محرم,پيرغلام

همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز با عنوان «دلدادگان» و با هدف تجلیل از مقام این بزرگواران در تبریز برگزار می‌شود.

همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز با عنوان «دلدادگان» و با هدف تجلیل از مقام این بزرگواران در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌ شرقی، حسین آذرنیا، مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز از برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز با عنوان «دلدادگان» خبر داد و آیین تجلیل از آن بزرگوران را گامی در جهت تکریم و قدردانی این خادمان تشیع معرفی کرد.

وی گفت: شهر عاشورایی و متدین تبریز با داشتن صدها خادم دلسوز اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بار دیگر شاهد برگزاری آیین تجلیل از پیرغلامان شهر خواهد بود. به همین منظور همزمان با دهه اول ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز برگزار می‎شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز ابراز امیدواری کرد با اقدامات انجام گرفته در آستانه ماه محرم، بتوانیم همایشی در شأن خادمان و پیرغلامان آستان حسینی برگزار کرده و به گسترش هر چه بیشتر فضای معنوی شهر در ماه سوگواری سالار شهیدان یاری رسانیم.

آذرنیا زمان برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز را روز پنج شنبه 23 مهرماه عنوان کرد و افزود: در این همایش شاهد قدردانی از سال‏‌ها خدمات خالصانه پیرغلامان بوده و همچنین بخشی ویژه برای خادمین و معرفی و تجلیل از مقام شهید حاج محمدرضا جلالی خیرآباد، مداح ارزشمند شهر که در فاجعه منا به ملکوت اعلی پیوست، درنظر گرفته شده است.

انتهای پیام

کد N986242