هلاکت 125 تروریست النصره و داعش در حومه حماة/ انفجار شدید انبار تجهیزات داعش در حومه حلب

یک منبع نظامی سوری امروز (شنبه) اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور و همچنین بر اثر حملات توپخانه‌ای بیش از 125 تروریست جبهه النصره و داعش در عملیات نظامی گسترده در حومه شمالی حماة به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این منبع نظامی عنوان داشت: جنگنده‌های سوری حملات خود را به مواضع افراد مسلح جبهه النصره و داعش و خطوط تحرکات آنها در روستاهای عطشان و التمانعة و تل سکیک در حومه شمالی حماة تشدید کردند که در پی آن 50 تروریست از این دو گروه به هلاکت رسیدند و صدها تن از آنها نیز زخمی شدند و تعدادی از خودروهای زرهی آنها و یک انبار مهمات منهدم شد.

وی افزود: بمباران مقرهای جبهه النصره در روستای ام حارتین در حومه شمالی حماة به هلاکت 75 فرد مسلح و منهدم شدن تجهیزات آنها انجامید.

پیشتر یگان‌هایی از ارتش سوریه در عملیات نظامی گسترده در حومه شمالی حماة، روستای البحصه را تحت کنترل خود درآوردند و 104 فرد مسلح را به هلاکت رسانده و زخمی کردند.

از سوی دیگر، دیده بان حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که انفجارهای شدیدی شهر الباب و اطراف آن را در حومه شمال شرقی حلب لرزاند و صدای این انفجار تا فاصله چند کیلومتری از این شهر که تحت اشغال داعش در حومه شمال شرقی حلب است، شنیده شد.

اطلاعاتی در مورد تعداد تلفات تروریست‌ها در این انفجار اعلام نشده است.

انتهای پیام

کد N985883