انتخابات کانادا دو هفته دیگر برگزار می‌شود

کانادا

انتخابات کانادا در حالی کمتر از دو هفته دیگر برگزار می‌شود که هنوز مشخص نیست چه کسی پیروز این کارزار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری بیزنس اینسایدر،‌ کمپین این رقابت انتخاباتی میان استفان هارپر، نخست وزیر کنونی از حزب محافظه کار، جاستین ترودو از حزب لیبرال و توماس مولکار از حزب نئودموکرات است.

هر حزبی که بخواهد در این انتخابات پیروز باشد،‌ باید بیشترین کرسی را در پارلمان کسب کند و برای تشکیل دولت اکثریت باید 170 کرسی در پارلمان به دست بیاورد.

حزب نئودموکراتیک در نظرسنجی‌های اخیر موفق به کسب آرای زیادی نشده اما حزب لیبرال موفق شده تا محبوبیت مردمی را به دست بیاورد و در راس باشد. همچنین جایگاه حزب محافظه کار همچنان ثابت است.

هارپر از 2006 نخست وزیر است و حزب محافظه کار وی از 2011 اکثریت را در اختیار دارد. حالا برای نخستین بار به نظر می‌رسد که باید شاهد تغییراتی در دولت کانادا باشیم و اگر چنین باشد تاثیر عمیقی بر دلار کانادا،‌ سیاست‌های تجارتی کشور و تصمیم درباره ایجاد خط لوله "کی‌استون" می‌گذارد بنابراین، آینده همچنان بی‌ثبات است.

اگر دولت اقلیت شکل گیرد، یعنی 170 کرسی نداشته باشد، احتمال دارد که دولتی شکل گیرد که چپگرا باشد تا اینکه به سمت حزب محافظه کار سوق یابد به همین دلیل نمی‌توان پیش بینی کرد که چه اتفاقی در آینده می‌افتد.

‌انتهای پیام

کد N985711