یک استاد حوزه تاکید کرد

ایجاد تفکر قرآنی مهم‌ترین وظیفه مسئولان هیئات‌ مذهبی

قرآن کريم,هيئات مذهبي

یک استاد حوزه علمیه قم گفت: افزایش ایمان و معنویت و ایجاد تفکر قرآنی در بین اعضای هیئات‌ مذهبی، مهم‌ترین وظیفه مسئولان این هیئت‌هاست.

یک استاد حوزه علمیه قم گفت: افزایش ایمان و معنویت و ایجاد تفکر قرآنی در بین اعضای هیئات‌ مذهبی، مهم‌ترین وظیفه مسئولان این هیئت‌هاست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد اسماعیلی مبارکه در گردهمایی مسئولان هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی استان، گفت: توصیه و پافشاری به اعضای هیئات‌ در انجام خوبی‌ها و انجام امر خیر و دادن صدقه، رفاقت و سازش اعضا با یکدیگر و ترویج روحیه ایثار و از خودگذشتگی، از مهم‌ترین وظایف مسئولان هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی است.

وی ادامه داد: هرچه ظاهر انسان معنوی‌تر و اسلامی‌تر باشد این آراستگی چهره در باطن افراد هم تاثیر مستقیم دارد و مسئولان هیئات باید اعضای خود را به اصلاح ظاهر و آراستگی توصیه کنند.

این استاد حوزه علمیه قم خواندن نماز اول وقت و همچنین خوردن لقمه حلال را از مهم‌ترین راه‌های افزایش ایمان و معنویت در بین مردم دانست.

اسماعیلی مبارکه، تصریح کرد: مسئولان هیئات‌ مذهبی باید از لحاظ اخلاق و رفتار الگویی برای اعضای خود باشند و باید به‌گونه‌ای رفتار کنند که بین رفتار و عملشان تضادی نباشد.

وی تاکید کرد: اگر اعضای هیات از مسئول خود تضادی در گفتار و عمل ببینند دیگر، آن هیات تاثیری که از لحاظ معنوی باید بر روی افراد داشته باشد را از دست می‌دهد و باورهای دینی افراد به عمل تبدیل نمی‌شود.

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: گسترش حجب و حیا در بین اعضا بسیار ضروری است زیرا داشتن حیا انسان را از ارتکاب گناهان مصون نگه می‌دارد.

انتهای پیام

کد N985585