عضو کمیسیون اجتماعی:

ورود دولت به اقتصاد، کیفیت محصولات را پایین می‌آورد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: چنانچه اقتصاد 100 درصد رقابتی شود نیازی به تنظیم قیمت در بازار نیست چراکه در اقتصاد رقابتی قیمت‎گذاری‎ها را خود بازار تعیین می‎کند.

عباس قائدرحمت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه لرستان، اظهارکرد: حمایت از همه بخش‌های اقتصادی به‎ویژه بخش خصوصی باید عادلانه باشد.

وی با بیان اینکه قرار بود 30 درصد از بخش هدفمندسازی یارانه‎ها به بخش تولید اختصاص داده شود که این امر محقق نشد، بیان کرد: باید عرضه و تقاضای کالا در جامعه به‎درستی تنظیم شود چرا در برخی از محصولات این تعادل وجود ندارد و یا بیش از حد است.

قائدرحمت با تاکید براینکه چنانچه در بحث آب تعادل ایجاد می‎شد امروز با مشکل بی‎آبی مواجه نبودیم، گفت: آبی که برای تولید هندوانه صرف شده بود را می‎توانستیم در قالب آب بسته‎بندی شده به فروش برسانیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: هم‎اکنون در حال گذر از اقتصاد دولتی به خصوصی هستیم و چنانچه اقتصاد 100 درصد رقابتی شود نیازی به تنظیم قیمت در بازار نیست چراکه در اقتصاد رقابتی قیمت گذاری‌ها را خود بازار تعیین می‎کند.

وی یادآورشد: اگر دولت در اقتصاد ورود پیدا کند کیفیت محصولات پایین می‌آید به عنوان مثال خودروسازان با حمایت دولت انحصاری شدند چراکه یک پاشنه امن به نام حمایت دولتی دارند.

انتهای پیام

کد N985433