نماینده آیت‌الله سیستانی: با مفسدان قاطع برخورد شود

عراق,فساد

نماینده آیت‌الله سیستانی با تاکید بر لزوم برخورد با مفسدان، از هیات شفاف‌سازی و دستگاه قضایی عراق خواست در رسیدگی به پرونده مفسدان جدی و قوی باشند.

نماینده آیت‌الله سیستانی با تاکید بر لزوم برخورد با مفسدان، از هیات شفاف‌سازی و دستگاه قضایی عراق خواست در رسیدگی به پرونده مفسدان جدی و قوی باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، شیخ مهدی الکربلائی، نماینده آیت الله سید علی سیستانی،‌ مرجع عالی قدر شیعیان عراق در خطبه‌های امروز نماز جمعه استان کربلا از هیات شفاف‌سازی و دستگاه قضایی عراق خواست در رسیدگی به پرونده مفسدان برجسته کشور تعلل نکنند و در این زمینه جدی بوده و با هیچ کس مصالحه نکنند.

وی در ادامه حمایت از قضات کشور را در برابر تهدیدات گروه‌های تروریستی خواستار شد.

الکربلائی همچنین از جناح‌های سیاسی کشور خواست در روند اجرای اصلاحات و شناسایی فاسدان مانع‌تراشی نکرده و با آنان در هر جایگاه و مقامی که هستند برخورد کنند.

نماینده آیت الله سیستانی با اشاره به اینکه شرایط سخت اقتصادی این روزهای عراق در سال‌های آتی مشکلات جدی را برای کشور رقم خواهد زد، هشدار داد استقراض خارجی به بودجه کشور آسیب خواهد زد. وی در ادامه آغاز اقدامات اقتصادی و توسعه‌ای را با کمک کارشناسان خواستار شد و از مردم خواست در حل این بحران سهیم شوند.

الکربلائی در ادامه با تقدیر از پیشروی‌های اخیر نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی در استان الانبار، انفجارهای تروریستی در استان‌های دیالی و بصره را محکوم کرد و از دولت خواست مسئولیت خود را برای حمایت از جان شهروندان بپذیرد.

انتهای پیام

کد N984769