یونکر: اروپا نیازمند روابط بهتر با روسیه است

سیاسی

رئیس کمیسیون اروپا گفت، اروپا باید روابط با روسیه را ارتقا دهد و نباید اجازه دهد که تصمیم‌گیری درباره آن به دست واشنگتن باشد.

رئیس کمیسیون اروپا گفت، اروپا باید روابط با روسیه را ارتقا دهد و نباید اجازه دهد که تصمیم‌گیری درباره آن به دست واشنگتن باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه، اتحادیه اروپا همراه با ایالات متحده تحریم‌هایی را بر مسکو اعمال کرد و پس از آغاز فعالیت جدایی‌طلبان اوکراینی در شرق این کشور و حمایت روسیه، این تحریم‌ها را شدت بخشید.

روابط میان مسکو و غرب از زمانی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دستور کمپین بمباران علیه مخالفان بشار اسد در سوریه را صادر کرده است، وخیم‌تر شده است.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه گفت که تنش‌ها باید کاهش یابد؛ با این حال لزوما مورد تایید نیست. وی افزود: ما باید در راستای روابط عملی با روسیه پیش برویم. این چندان دلچسب نیست اما باید در دستورکار قرار گیرد چرا که نمی‌توانیم به این صورت ادامه دهیم.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته ولادیمیر پوتین را متهم کرد که از موضع ضعف برای دفاع از متحد خود در سوریه وارد عمل شده است. اما یونکر گفت که اروپا باید موضعی متفاوت اتخاذ کند. رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد: باید آبرومندانه با روسیه برخورد شود. نمی‌توانیم اجازه دهیم که روابطمان با روسیه از سوی واشنگتن دیکته شود.

تحریم‌های اتحادیه اروپا در پایان سال جاری تمدید می‌شود و تاکنون این اتحادیه موضعی متحد در حفظ تحریم‌ها داشته است؛ با اینکه برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شدیدا از ضد – تحریم‌های روسیه درباره واردات میوه لطمه خورده‌اند.

انتهای پیام

کد N984599