نشست مقام‌های روسیه و اسرائیل درباره عملیات سوریه

وزارت جنگ اسرائیل اعلام کرده، مقام‌های نظامی اسرائیل و روسیه در تل آویو با یکدیگر دیدار کرده و درباره مکانیسمی که هدفش جلوگیری از تقابل میان نیروهای دو طرف در عملیات در سوریه است، به گفت‌وگو پرداختند.

وزارت جنگ اسرائیل اعلام کرده، مقام‌های نظامی اسرائیل و روسیه در تل آویو با یکدیگر دیدار کرده و درباره مکانیسمی که هدفش جلوگیری از تقابل میان نیروهای دو طرف در عملیات در سوریه است، به گفت‌وگو پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا،‌ در یک هفته گذشته،‌ هیات‌های نظامی از روسیه و اسرائیل به ریاست معاونان وزرای دفاع دو طرف با یکدیگر دیدار کردند.

وزارت جنگ اسرائیل در بیانیه‌ای با اعلام اینکه قرار است نشست دیگری در مسکو برگزار شود، اعلام کرد: در این نشست به مساله ایجاد مکانیسم امنی برای ارتش‌های دو طرف در منطقه می‌پردازیم.

معاون رییس فرماندهی ارتش روسیه در جریان ورودش به تل آویو در روز سه شنبه و در راس هیاتی از مقام‌های نظامی این کشور با همتای اسرائیلیش دیدار کرد؛ دیداری که دو هفته پس از توافق ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در باره همکاری مذکور و در جریان نشستی در مسکو صورت گرفت.

پیش از این نشست، وزارت جنگ اسرائیل اعلام کرد که این مذاکرات بر همکاری درباره فعالیتهای نظامی دو طرف در زمینه هوایی و دریایی است.

یکی از مقام‌های دفاعی اسرائیل به وبسایت خبری "والا نیوز" گفت که این دیدار اولیه بر ارائه و ایجاد زمینه‌های مشترک پیش از آغاز همکاری رسمی نظامی صورت گرفت.

وی ادامه داد که بجز خطر برخورد و تقابل میان نیروهای روس و اسرائیلی در منطقه، نگرانی از این مساله وجود دارد که عملیات روسیه در سوریه باعث مخدوش شدن خطوط راداری اسرائیل مستقر در مرز سوریه شود.

روسیه یک هفته است که حملات هوایی خود را در سوریه و علیه داعش آغاز کرده است. همچنین حضور نظامی خود را در سوریه افزایش داده است و اظهار می‌کند هدفش از این اقدامات مقابله با داعش در سوریه است.

آمریکا و متحدانش نگران این مساله هستند که اقدامات نظامی روسیه در سوریه نه فقط مقابله با داعش بلکه مقابله با گروه‌های "میانه‌وری" مخالف دولت دمشق است.

مقام‌های اسرائیلی نیز مکررا گفته‌اند که اسرائیل در جنگ داخلی در سوریه دخالت نمی‌کند اما برای دفاع از منافع خود دست به عمل می‌زند.

انتهای پیام

کد N984548

خواندنی از سراسر وب