آیت الله محمدی گلپایگانی: برقراری رابطه ایران و آمریکا امکان پذیر نیست

ایرنا نوشت: رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: برقراری رابطه ما با آمریکا و حتی مذاکره با این کشور به دلیل جنایاتی که آمریکا در کشورمان از سال 32 تاکنون مرتکب شده، امکان پذیر نیست.

آیت الله محمدی گلپایگانی روز پنجشنبه در هفتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با روحانیان و علمای شمال کشور در ساری اظهارداشت: رابطه آمریکا و ایران یک رابطه گرگ و میشی است که هیچ وقت این ارتباط برقرار نمی شود.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه اظهار کرد : همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان فرمودند ما با آمریکا بنای مذاکره نداریم و نخواهیم داشت و این نیز به دلیل جنایات این کشور بر ملت مظلوم ایران و جهان است.
آیت الله گلپایگانی افزود: آمریکا در کوتای 28 مرداد در ایران 25 سال حکومت ننگین پهلوی را بر مردم مظلوم ایران تحمیل کرده و هر بار که این کشور بخواهد با ایران رابطه برقرار کند به دنبال تعیین سرنوشت برای کشورمان خواهد بود.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به جنایت سال 66 آل سعود بر علیه حاجیان ایرانی درمنا گفت: در این فاجعه نیز کشور آمریکا در کشتار مسلمانان به خصوص حاجیان ایران دست داشته و با دستور این کشور این جنایات انجام شده است.
آیت الله گلپایگانی فاجعه رمی جمرات منا در سال جاری و مرگ حاجیان کشورهای اسلامی را ناشی از بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج دانست و گفت: نهیب رهبر معظم انقلاب اسلامی تاثیر زیادی بر این کشور گذاشته و اربابان آل سعود در منطقه کشورهای ترسویی هستند که توان مقاومت در برابر کشورهای مسلمان را ندارند.
وی اضافه کرد: فاجعه رمی جمرات منا نیازمند کار کارشناسی است و باید کمیته حقیقت یاب برای بررسی کارشناسی این حادثه در کشورمان و سایر کشورهای اسلامی تشکیل شود.
گلپایگانی افزود: ابعاد مختلف این فاجعه باید پس از بررسی کارشناسی از سوی کمیته حقیقت یاب در ایران و کشورهای اسلامی برای افکار عمومی جهان تبیین شود و مدیریت حج باید از دست بی کفایت آل سعود خارج شود.

2929

کد N984099