ناتو: آماده اعزام نیرو به ترکیه هستیم

به دنبال نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده‌های روسی، دبیرکل ناتو امروز (پنج‌شنبه) تاکید کرد، این ائتلاف آماده است تا به ترکیه نیرو اعزام کرده و از آن در برابر تهدیدهای ناشی از ناآرامی‌های جنوب این کشور دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری داشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو پیش از نشست وزرای دفاع کشورهای عضو این ائتلاف نظامی در بروکسل درباره بحران سوریه به خبرنگاران گفت: ناتو آماده است و می‌تواند از متحدانش از جمله ترکیه در برابر هرگونه تهدیدی دفاع کند.

وی افزود: ما در حال حاضر با افزایش ظرفیت، توانایی و آمادگی‌مان برای استقرار نیرو در ترکیه و جناح جنوبی به این تهدیدها واکنش نشان داده‌ایم. حملات هوایی و حملات موشک های کروز روسیه دلایل نگرانی‌ها است.

استولتنبرگ ادامه داد: ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا باید با چالش‌هایی نظیر درگیری، بی ثباتی و ناامنی در بسیاری جهات از جمله افزایش فعالیت‌های نظامی روسیه مواجه شود.

وزرای دفاع ناتو در جلسه‌ای اقدامات نظامی اخیر روسیه در سوریه و همچنینی اقدامات کنونی برای تجهیز مجدد ناتو با هدف رویارویی با تهدیدهای امنیتی را بررسی خواهند کرد.

استولتنبرگ گفت: این وزرا آنچه را که باید در رویارویی با چالش‌های کنونی و آتی ناتو صورت گیرد از جمله حملات سایبری و جنگ‌های دوگانه ارزیابی خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N983971

وبگردی